Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Знищені букви. Остап Тарнавський

Знищені букви. Остап Тарнавський

Назва:
Знищені букви. Остап Тарнавський
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,19 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Знищені букви
Мета: Під час цієї гри дитина вдосконалює вміння цілісно сприймати образи букв і їх сполучень, а також у неї розвиваю-ться вторинні зони потиличної кори лівої півкулі мозку, відповідальні за сприйняття вербального матеріалу.
Обладнання: предметні картки.
Хід роботи
Підготуйте картки із словами букви яких написані не пов-ністю, а з відсутніми деякими частинами (наприклад, пунктир-но). При цьому дуже важливо зберегти однозначність їх прочи-тання.
Гру можна супроводжувати такою історією: "Колись, дав-ним-давно стародавні люди написали послання, яке дуже важко прочитати зараз через те, що букви на пергаменті з часом трохи знищилися. Але якщо постаратися, то дещо можна прочитати. Спробуй це зробити."
Спочатку можна обмежитися окремими словами, а потім перейти і до невеликих загадок, які потрібно не лише прочита-ти, але й відгадати. Ускладнити завдання можна також шляхом все більшого "нищення" літер.


Остап Тарнавський
(1917-1993)
Помітний внесок у розвиток українського художнього слова, зокрема в діаспорі, зробив Остап Тарнавський — талановитий поет і перекладач, критик, активний органі-затор літературно-мистецького життя. Як свідомий украї-нець він зазнав ще утисків польсько-шляхетської влади, був під наглядом більшовицько-комуністичного режиму, згодом — німецько-фашистського, пережив табори для переміщених осіб. Зазнав полину чужини. Незважаючи на всі удари долі, наприкінці свого життя дочекався великої радості — утворення незалежної України.
Він зумів продовжити творчу працю, розпочату на рідній землі, здобув вищу освіту в університеті Дрекселя, на-уковий ступінь доктора філософії в українському Вільному Університеті в Мюнхені, протягом 1975—1992 pp. очолю-вав об'єднання письменників «Слово», а водночас розгор-нув широку літературну діяльність. Покажчик творів О. Тарнавського (Філадельфія, 1980) розкриває багатогранність цього митця, що виступав як у жанрі поезії, так і прози, літературно-мистецької критики, був пристрасним публі-цистом, багато перекладав з інших мов, зокрема з ні-мецької, англійської та французької.
Остап Тарнавський почав писати ще в 30-ті роки, бу-дучи гімназистом, але як творча особистість проявив себе в студентський період, навчаючись із 1935 р. на філо-софському факультеті Львівського університету. Тоді ж почав друкуватися на сторінках журналів «Дажбог» (Львів), «Ми» (Варшава), в газеті «Назустріч» (Львів). Покинувши 1944 р. Львів, став політичним емігрантом... Доля прибила його до американського берега. Тривалий час жив і пра-цював у Філадельфії, де 1993 р. помер.
О. Тарнавський — автор збірок поезій «Слова і мрії» (1948), «Життя: вінок сонетів» (1952), «Мости» (1956), «Са-мотнє дерево» (1960), «Зібрані вірші» (1992), театрознавчих та літературно-критичних книжок «Гамлет на українській сцені» (1943), «Подорож поза відоме: шляхами модерної поезії» (1965), «Брат — братові!» (1971), «Еліот і Павло Тичина» (1967), у яких розкрився його небуденний талант поета і критика. Його поезія увібрала кращі традиції українського художнього слова 20—30-х років, творчі над-бання митців діаспори. В ній органічно поєднуються ясність думки автора й художня вишуканість поетичної форми, класичний вірш із вільним віршем. У цьому, зок-рема, переконує книжка «Зібрані вірші», в якій у хро-нологічній послідовності представлено основний художній доробок автора. Одна з характерних прикмет О. Тарнавського — тонка іронія, яка виблискує в непоодиноких віршах. Недарма одному з циклів автор дав назву «Вірші іронічні».
Поетичний доробок становить мистецьку цілість, за-свідчує поетичну стабільність, глибоку вкоріненість його художнього слова в рідний грунт, а одночасно — суго-лосність із модерними художніми пошуками європейських літератур.. Митцеві притаманне тонке відчуття музичності українського слова: «Темними тінями тонуть потомлені тони», «Скрився скрипок скрип у віт розчепірені тіні, Тиша пришпилює шелест найменший шпильками...».
Уже в ранній період творчості О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Знищені букви. Остап Тарнавський

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок