Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ерік Аксель Карлфельдт (Karlfeldt) "за поезiю Ерiка Акселя Карлфельдта" роки життя: 1864 - 1931 рр.

Нобелівський лауреат Ерік Аксель Карлфельдт (Karlfeldt) "за поезiю Ерiка Акселя Карлфельдта" роки життя: 1864 - 1931 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ерік Аксель Карлфельдт (Karlfeldt) "за поезiю Ерiка Акселя Карлфельдта" роки життя: 1864 - 1931 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,86 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ерік Аксель Карлфельдт (Karlfeldt)


"за поезiю Ерiка Акселя Карлфельдта"
роки життя: 1864 - 1931 рр.
Шведський поет Е.Карлфельд народився в селищі Фолькерні 20 липня 1864 р. у родині фермера. Незабаром після вступу Еріка в Упсальський університет його батько збанкрутив і змушений був продати маєток, а незабаром пішов з життя. Син змушений був заробляти на прожиття приватними уроками і спромігся закінчити університет тільки 1902 р., після того рік працює учителем, далі –бібліотекарем у сільськогосподарській бібліотекці в Стокгольмі. 1895 р. Карлфельдт випускає першу із шести поетичних збірок – «Пісні про дикий край і любов» (1895). У неоромантичній поезії Карлфельдта за фольклорними сюжетами відтворені патріархальні картини сільського життя. Замальовки селянського побуту і кохання – основні мотиви його творчості. Карлфельдт – один з великих майстрів форми, рими його не притаманні національній поезії, розміри багатозначні, мова невичерпна, насичена діалектизмами, просторіччям, архаїзмами, почерпнутими з біблії і давньої шведської літератури. 1898 р. виходить поетична збірка «Пісні Фрідоліна» (він і в подальшому веде свого ліричного героя Фрідоліна, за долею якого приховано особисте). Поступово його поезія ставала усе більш довершеною; світла поезія раннього періоду поступалася місцем більш складним і неоднозначним за настроєм (часом, навіть похмурим) віршам. Американський перекладач Чарльз Сторк зазначав, що, як ніякий інший шведський поет, «Карлфельдт наближений до землі і селян, високоосвічений, він обрав постійними темами красоти землі і неба». 1904 р. Карлфельдт був обраний до Шведської академії, а 1907 р. вже увійшов до складу Нобелівського комітету з літератури. 1912 р. його призначили постійним секретарем цього комітету. У цей час йому неодноразово пропонували Нобелівську премію, однак Карлфельдт відмовлявся, посилаючись на те, що за межами Швеції його мало хто знає. І дійсно, хоча на батьківщині Карлфельдт цінився дуже високо, за межами країни він був майже не відомий. Його вірші було нелегко перекладати, в основному, через насиченість розмовною ідіоматикою. Він був першим, хто відмовлявся від премії. 1916 р. Карлфельдт одружився з жінкою, молодшою за себе на двадцять років. У подружжя було двоє дітей. Карлфельдт раптово вмер 8 квітня 1931 р., а через півроку по цьому Шведська академія присудила йому Нобелівську премію з літератури. Рішення академії викликало широке невдоволення, особливо у Швеції, у зв'язку з чим довелося пояснювати, що відповідно до чинного положення Нобелівська премія присуджується посмертно, якщо кандидатуру вперше було висунуто ще до смерті лауреата. Нобелівська премія була передана родині Карлфельдта.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ерік Аксель Карлфельдт (Karlfeldt) "за поезiю Ерiка Акселя Карлфельдта" роки життя: 1864 - 1931 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок