Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Шарль Робер Ріше (Richet) на знак визнання його робіт з анафілаксії роки життя: 1850 - 1935 рр.

Нобелівський лауреат Шарль Робер Ріше (Richet) на знак визнання його робіт з анафілаксії роки життя: 1850 - 1935 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Шарль Робер Ріше (Richet) на знак визнання його робіт з анафілаксії роки життя: 1850 - 1935 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,70 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Шарль Робер Ріше (Richet)


на знак визнання його робіт з анафілаксії
роки життя: 1850 - 1935 рр.
Французький фізіолог Ш.Ріше народився 26 серпня 1850 р. у Парижі, в сім'ї професора клінічної хірургії медичного факультету Паризького університету Альфреда та Ежені (Руар) Ріше. По закінченні звичайної національної і середньої школи Шарль вирішив наслідувати батькові й зайнятися медициною. Він вступив до Паризького університету. 1877 р. Ш.Ріше одержав медичний диплом і одружився з Амелією Оббрій; у них було дві дочки і два сини (один з них також став професором медицини в Паризькому університеті, по стопах Ріше пішов і його онук). 1878 р. він захистив докторську дисертацію, де вперше довів наявність соляної кислоти в секреті шлунку ссавців, птахів і безхребетних. Крім того, він визначив, що під час травлення в шлунку утворюється одна з форм молочної кислоти. Цього ж року він стає професором медичного факультету Паризького університету, де вивчає різноманітні види м'язових скорочень. 1883 р. Ш.Ріше досліджував механізми підтримки постійної температури внутрішнього середовища теплокровних тварин. 1888 р. він вивчає властивості крові заражених тварин. Ш.Ріше, працюючи з Ж.Ерікуром, вирішив застосувати сироваткову терапію як лікарський засіб. Протягом 10 років вони безуспішно намагалися розробити сироваткову терапію туберкульозу. У цей час Ш.Ріше бере участь у різноманітних дослідженнях, що не мали відношення до фізіології (зокрема, безуспішно намагався побудувати аероплан). 1901 р. він одержав можливість удосконалити свої пізнання з токсикології, беручи участь у науковій експедиції по Середземному морю з принцом Монако Альбером, досліджуючи отруйні щупальця португальського кораблика. Після повернення до Франції він провадить порівняльне дослідження отрути морської анемони і відкриває явище анафілаксії – алергічну реакцію на сторонні білки. 1911 р. Ш.Ріше підбив підсумки своїм працям у монографії «Анафілаксія». Ш.Ріше розробив специфічні діагностичні проби для виявлення реакцій гіперчутливості. 1913 р. Ш.Ріше було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини «на знак визнання його робіт з анафілаксії». Під час Першої світової війни Ріше вивчав ускладнення процесів переливання крові. 1923 р. у перекладі англійською мовою вийшла його книга «Тридцять років дослідження психіки», в якій він описав свої досліди в цій галузі. Ш.Ріше помер у Парижі 4 грудня 1935 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Шарль Робер Ріше (Richet) на знак визнання його робіт з анафілаксії роки життя: 1850 - 1935 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок