Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Альва Мюрдал (Myrdal) за заслуги в справі роззброєння роки життя: 1902 - 1986 рр.

Нобелівський лауреат Альва Мюрдал (Myrdal) за заслуги в справі роззброєння роки життя: 1902 - 1986 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Альва Мюрдал (Myrdal) за заслуги в справі роззброєння роки життя: 1902 - 1986 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,10 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Альва Мюрдал (Myrdal)


за заслуги в справі роззброєння
роки життя: 1902 - 1986 рр.
Шведський соціолог і суспільний діяч А.Мюрдал народилася 31 січня 1902 р. в Упсалі, у родині будівельного підрядчика. Зростала вона в соціально активній дрібнобуржуазній родині, постійно цікавлячись справами батька, члена шведської соціал-демократичної партії, який у той час займався організацією робочих кооперативів. Прослухавши курс соціології, філософії, психології й шкільної педагогіки в Стокгольмському університеті, Мюрдал 1924 р. одержала ступінь бакалавра. Три роки А.Мюрдал навчалася в Лондоні, Лейпцизі й Стокгольмі. На стипендію Рокфеллерівського фонду вона їде до США (1929-1930), потім знову навчається в Женеві (1930-1931) і 1934 р. одержує ступінь магістра в Упсальському університеті. Тоді ж вона опублікувала спільне з чоловіком дослідження «Криза в проблемі населення», яке принесло їм міжнародне визнання у сфері демографії. Книга подружжя Мюрдал підказала уряду рішення щодо забезпечення благополуччя всіх дітей незалежно від фінансового положення їхніх батьків. Як співавтор книги і визнаний учений Мюрдал була включена до Урядового комітету з забезпечення житлом. 1935 р. вона стає радником Королівської комісії з питань населення, а через рік засновує Педагогічний інститут дошкільного навчання, полишаючися його директором до 1948 р. 1946 р. репутація прихильниці прогресивних педагогічних методів стала мотивом для її запрошення до складу Королівської комісії з реформи освіти. Мюрдал також стала головою тимчасової комісії Всесвітньої ради з дошкільного виховання. В той же час Мюрдал відігравала провідну роль у русі за політичну й економічну рівність шведського жіноцтва. Поступово діяльність Мюрдал набуває міжнародного значення. 1938-1947 рр. вона була віце-президентом Міжнародної федерації ділових і працюючих жінок. У рамках Міжнародної федерації університетських жінок-науковців Мюрдал підготувала доповідь про зайнятість заміжніх робітниць. Під час другої світової війни, коли нейтралітет Швеції спонукав приплив до цієї країни біженців, Мюрдал стає віце-головою Об’єднаного комітету шведських цивільних організацій з культурної допомоги Європі. 1947 р. вона – консультант проекту «Міжнародне розуміння через школи». Через три роки А.Мюрдал призначено директором департаменту соціальних проблем ООН. Обрана 1962 р. до шведського парламенту, вона очолила шведську делегацію на Женевській конференції ООН з роззброєння. Зберігаючи вірність пацифістським поглядам, 1977 р. Мюрдал публікує статтю «Гра в роззброєння: як США і Росія роздмухують гонку озброєнь», де різко нападає на обидві наддержави за марне витрачання коштів, які могли б бути використані для підвищення рівня життя. 1982 р. «за заслуги в справі роззброєння» Мюрдал була визнана гідною Нобелівської премії миру 1982 р., яку вона поділила з Г. Роблесом. Захворювання серця в останні два роки життя ув’язнює Мюрдал у стокгольмській лікарні, де вона і померла 1 лютого 1986 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Альва Мюрдал (Myrdal) за заслуги в справі роззброєння роки життя: 1902 - 1986 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок