Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Роберт Барані (Barany) за роботи з фізіології і патології вестибулярного апарата роки життя: 1876 - 1936 рр.

Нобелівський лауреат Роберт Барані (Barany) за роботи з фізіології і патології вестибулярного апарата роки життя: 1876 - 1936 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Роберт Барані (Barany) за роботи з фізіології і патології вестибулярного апарата роки життя: 1876 - 1936 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,92 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Роберт Барані (Barany)


за роботи з фізіології і патології вестибулярного апарата
роки життя: 1876 - 1936 рр.
Австрійський фізіолог і фахівець з отохірургії Р.Барані народився у Відні 22 квітня 1876 р. Він був старшим серед п'яти дітей у родині угорського єврея Ігнаца Барані, управителя банку. У дитинстві хлопчик хворів на туберкульоз і завдяки матері, що прищепила сину тягу до інтелектуальної і наукової діяльності, виявив великий потяг до медицини. Роберт блискуче закінчив школу і Віденський університет і 1900 р. одержав медичний диплом. Барані відразу після закінчення університету протягом року проходив спеціалізацію по внутрішніх хворобах у Франкфурті. Далі впродовж двох років вивчав нервові хвороби в Гейдельберзькому і Фрейбурзькому університетах, проходив у Відні стажування в хірургічному відділенні. 1903 р. Р.Барані працює асистентом-професором у спеціальній клініці хвороб вуха Віденського університету. У цій клініці інфекційні захворювання вуха традиційно лікувалися промиванням слухового каналу теплою водою. При цьому, як відмітив Барані, у пацієнтів спостерігалися характерні ритмічні рухи очних яблук. Коли Барані спробував промивати слухові канали хворого спершу занадто прохолодною, а потім занадто гарячою водою, щоразу у пацієнта паморочилася голова. Згодом він констатував, що “ністагм під час промивання гарячою водою йшов супроти ністагму у разі використання холодної води: отже слід враховувати температуру води”. Так було відкрито принцип впливу води з низькою температурою як охолоджувача ендолімфи, розташованої ближче до слухового каналу: оскільки за низьких температур рідина стає важкішою, то й ендолімфа осаджується на дно напівокружного каналу і заміщується теплою частиною, яка в свою чергу, також охолоджується і повторює цикл. Отже, рідина в напівокружних каналах переміщується, але тіло і зорові образи не рухаються. Цим і спричиняється запаморочення. Промивання ж вуха гарячою водою викликає зворотний рух рідини, тобто ністагм – компенсаторна рефлекторна реакція, що має протилежний напрям. 1909 р. Р.Барані був призначений на посаду доцента у Віденському університеті. Коли почалася війна 1914 р., Барані добровільно записався в мед. частину, потрапив у російський полон і знаходився в тюремному таборі в Туркестані. Тут він довідався, що йому присуджено Нобелівську премію “за роботи з фізіології і патології вестибулярного апарата”. Попри всі зусилля шведського уряду щодо звільнення Барані з полону, російський цар погодився на його повернення на батьківщину лише через два роки. І тільки після цього учений зміг одержати нагороду. Крім Нобелівської премії, Барані мав відзнаки ряду медичних університетів світу. Р.Барані помер 8 квітня 1936 р. внаслідок ряду апоплексичних нападів, не доживши два тижні до свого 60-річчя.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Роберт Барані (Barany) за роботи з фізіології і патології вестибулярного апарата роки життя: 1876 - 1936 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок