Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Карі Банкс Маліс (Mullis) за відкриття методу полімеразної ланцюгової реакції рік народження: 1944 р.

Нобелівський лауреат Карі Банкс Маліс (Mullis) за відкриття методу полімеразної ланцюгової реакції рік народження: 1944 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Карі Банкс Маліс (Mullis) за відкриття методу полімеразної ланцюгової реакції рік народження: 1944 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,57 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Карі Банкс Маліс (Mullis)


за відкриття методу полімеразної ланцюгової реакції
рік народження: 1944 р.
Американський біохімік Карі Банкс Маліс народився 28 грудня 1944 р. в Леноарі (штат Північна Кароліна). 1966 р. К.Маліс закінчує вивчати хімію в Технологічному інституті в Джорджиї, Атланта. 1972 р. він захищає докторську дисертацію з біохімії в Каліфорнійському університеті в Берклі, в якому деякий час викладав. Через рік К.Маліс працює на медичному факультеті Канзаського університету в Канзас-Сіті, а з 1977 р. – у Каліфорнійському університеті, ще два роки потому – в Сетс Корпорейшн в Емервілі, Каліфорнія. 1985 р. К.Маліс розробив метод, що дістав назву полімеразної ланцюгової реакції, під час якої окремий фрагмент дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК) складного генетичного матеріалу може бути скопійований кілька мільйонів разів тільки за декілька годин. К.Маліс використовував два коротких олігонуклеотиди, які зв’язував з протилежними ланцюгами фрагмента ДНК, який потрібно було скопіювати, та ензим ДНК-полімеразу, який зчитує генетичний код та зв’язує нуклеотидні бази так, що утворюються два нових ланцюги ДНК. Процес був повторений неодноразово і щоразу кількість копій фрагмента ДНК подвоювалася. Процес є точним, потребує мало часу, здійснюється за допомогою нескладної апаратури. Цей метод дозволяє проводити аналізи з дуже малою кількістю матеріалу та легко визначає генетичні й еволюційні зв’язки між різними видами. Цілком вірогідно завдяки цьому методу створити абсолютно новий інструмент для вивчення систематики рослинних та тваринних видів. Метод дозволяє уникнути тривалої культивації мікроорганізмів з проб хворого під час діагностування вірусних та бактеріальних інфекцій, що дає змогу швидко та надійно визначати небезпечні віруси, локалізувати генетичні зміни, які є причиною спадкових захворювань, проводити генну терапію. Завдяки цьому методу учені змогли відтворити генетичний матеріал, використовуючи ДНК зниклих 20 млн. років тому комах, які були виділені з бурштину. З 1988 р. К.Маліс обіймає посаду директора фірми “Зайтронікс Інкорпорейшн”. 1993 р. К.Малісу була присуджена Нобелівська премія з хімії “за відкриття методу полімеразної ланцюгової реакції”.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Карі Банкс Маліс (Mullis) за відкриття методу полімеразної ланцюгової реакції рік народження: 1944 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок