Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джеймс Рейнуотер (Rainwater) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвиток теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії роки життя: 1917 - 1986 рр.

Нобелівський лауреат Джеймс Рейнуотер (Rainwater) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвиток теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії роки життя: 1917 - 1986 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джеймс Рейнуотер (Rainwater) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвиток теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії роки життя: 1917 - 1986 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,83 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джеймс Рейнуотер (Rainwater)


за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвиток теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії
роки життя: 1917 - 1986 рр.
Американський фізик Лео Джеймс Рейнуотер народився 9 грудня 1917 р. в Каунсілі (штат Айдахо) в сім’ї інженера-будівельника. Після смерті батька в 1918 р. сім’я переїжджає в Хенфорд (штат Каліфорнія). Отримавши перше місце на олімпіаді з хімії, що проводилася на кошти Каліфорнійського технологічного інституту (Калтех), він став студентом-хіміком та невдовзі обрав основним предметом фізику. Здобувши в 1939 р. ступінь бакалавра, вступає до аспірантури Колумбійського університету, яку не закінчує через Другу світову війну. Бере участь в Манхеттенському проекті зі створення атомної бомби як член Управління наукових досліджень та розвитку, де досліджує поведінку атомних ядер при бомбардуванні їх нейтронами. Після війни отримані Рейнуотером дані були розсекречені, і в 1946 р. за проведені дослідження йому присуджується докторський ступінь. У 1942 р. Рейнуотер одружується з Еммою Луїзою Сміт. У них народилися дочка та троє синів. Залишившись у Колумбійському університеті викладачем, учений продовжує свої дослідження з експериментальної фізики. У 1950 р. висунув ідею про існування в ядрі збуджень обертового типу. Зробивши висновок, що тяжкі ядра несферичні, запропонував змінити одночастинкову ядерну модель, враховуючи деформації, що здійснюються зовнішнім нуклоном (сфероїдальна модель ядра Рейнуотера). Взявши за основу цю гіпотезу, Бор і Моттелсон створили синтетичну модель, що об’єднує рідинні властивості ядра з його оболонковою структурою (колективна модель). Використовуючи колективну модель для обчислення властивостей деформованих ядер й аналізуючи велику кількість експериментальних даних, Моттелсон і Бор у 1953 р. підтвердили гіпотезу Рейнуотера. Досліджуючи в 1953 р. разом з В.Фітчем генероване мюонами рентгенівське випромінення, виміряв радіуси ядер в області Z від 13 до 83, отримавши значення радіуса ядра 2.10-13 см. У 1952 р. Рейнуотера було призначено повним професором Колумбійського університету. З 1946 по 1978 р. він був пов’язаний з Невісською циклотронною лабораторією, двічі - 1951-1953 рр. та 1956-1961 рр. - обіймаючи посаду директора. Бор, Моттелсон і Рейнуотер розділили в 1975 р. Нобелівську премію з фізики “за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвиток теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії”. Помер Рейнуотер в Йонкерсі (штат Нью-Йорк) 31 травня 1986 р., невдовзі після виходу у відставку з Колумбійського університету.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джеймс Рейнуотер (Rainwater) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвиток теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії роки життя: 1917 - 1986 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок