Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Сезар Мілштейн (Milstein) за відкриття і розробку принципів вироблення моноклональних антитіл за допомогою гібридів рік народження: 1927 р.

Нобелівський лауреат Сезар Мілштейн (Milstein) за відкриття і розробку принципів вироблення моноклональних антитіл за допомогою гібридів рік народження: 1927 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Сезар Мілштейн (Milstein) за відкриття і розробку принципів вироблення моноклональних антитіл за допомогою гібридів рік народження: 1927 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,88 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Сезар Мілштейн (Milstein)


за відкриття і розробку принципів вироблення моноклональних антитіл за допомогою гібридів
рік народження: 1927 р.
Аргентинський біохімік С.Мілштейн народився 8 жовтня 1927 р. у Байя-Бланці. Від 1939 до 1944 рр. Мілштейн відвідував Колеж Насіональ у Байя-Бланці, а 1945 р. вступив до університету в Буенос-Айресі, щоб вивчати точні науки. В університетські роки він брав активну участь у студентському політичному житті, а також працював у лабораторіях Лібешутца на посаді клінічного асистента, займаючи цю посаду аж до 1956 р. Одержавши 1952 р. ступінь з хімії в університеті Буенос-Айреса, Мілштейн вирішив, незважаючи на посередні оцінки з більшості навчальних дисциплін, працювати над докторською дисертацією з біохімії і вступив до аспірантури Інституту біологічної хімії університету Буенос-Айреса. Докторська дисертація Мілштейна, закінчена 1956 р., була присвячена хімізму ферменту альдегіддегідрогенази, одного з ферментів, каталізуючого реакцію окислювання етилового спирту до ацетальдегіду і води. 1953 р. Мілштейн одружився з Селією Прилелтенські, біохіміком; дітей у подружжя не було. Мілштейн одержав субсидію Британської ради, яка дозволила йому від 1958 до 1961 р. працювати в лабораторії Сенгера, під керівництвом якого Мілштейн виконав ряд досліджень, присвячених вивченню активних центрів ферментів. 1960 р., коли йому був присуджений ступінь доктора філософії, він увійшов до складу Медичної дослідницької ради (МДР) відділу біохімії Кембриджського університету. 1961 р. Мілштейн повертається до Аргентини, щоб очолити новий відділ молекулярної біології Національного інституту мікробіології в Буенос-Айресі, де планує дотримуватися тієї ж тематики досліджень. Однак військовий переворот привів до того, що з інституту було звільнено багатьох науковців, включаючи й директора. На знак протесту проти його звільнення Мілштейн і декілька інших молодих учених подали заяви про звільнення. 1963 р. Мілштейн повернувся до Кембриджу в лабораторію Сенгера. Тут Мілштейн переключився з вивчення ферментів на дослідження антитіл – білків імунної системи, що зв'язують й інактивують сторонні речовини (антигени). С.Мілштейн і його колеги з МДС-лабораторії витратили великий проміжок часу на амінокислотний аналіз різних мієломних білків. На початку 70-х рр. вони переключилися на вивчення дезоксирибонуклеїнової (ДНК) і рибонуклеїнової кислоти (РНК) антитіл, причому, Мілштейн зробив багато вагомих узагальнень щодо будови антитіл і їхніх генів. 1975 р. Мілштейн і Келер опублікували методику продукування моноклональних антитіл і наприкінці 70-х рр. удосконалили її. Нобелівську премію з фізіології і медицини 1984 р. було присуджено С.Мілштейну спільно з Ж.Келером за «відкриття і розробку принципів вироблення моноклональних антитіл за допомогою гібридів». Друга половина була присуджена Нільсу Ерне.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Сезар Мілштейн (Milstein) за відкриття і розробку принципів вироблення моноклональних антитіл за допомогою гібридів рік народження: 1927 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок