Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ОЛІЗАР Нарцис Пилипович Український письменник, публіцист

ОЛІЗАР Нарцис Пилипович Український письменник, публіцист

Назва:
ОЛІЗАР Нарцис Пилипович Український письменник, публіцист
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,42 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ОЛІЗАР Нарцис Пилипович
Український письменник, публіцист
Народився 1794 р. в Заборові на Волині у родині помітного громадського діяча. Жив у Коростишеві. Навчався у Кременецькому ліцеї та на історико-філологічному факультеті університету у Вільно, а після його закінчення виконував обов’язки сенатора-кастеляна Королівства Польського. 1832 р. таємно емігрував спочатку до Німеччини, потім до Франції, де разом з А. Міцкевичем видавав «Трибуну народів».
Значний період у житті Н. Олізара пов’язаний з Луцьком, в якому був його родовий маєток, що належав Олізарам ще з XV ст. У Луцьку 1826 р. він приєднався до товариства «Косинерів», брав активну участь у підготовці й організації повстання 1830— 1831 рр. на Волині. Діяльність товариства поширювалася крім Луцького на Кременецький, Лубенський, Рівненський, Заславський і Володимирський повіти, Галичину і Замостя. 1831 р. він був заарештований, перебував у тюрмі Варшави, а потім Житомира, звідки втік за кордон.
Публіцистична спадщина Н. Олізара є надзвичайно цінним матеріалом для істориків, політологів, краєзнавців та мовознавців. Він автор книг «Бесіди про сусідство» (1840, польською мовою), «Мемуари» (1845, французькою), «Мемуари кастеляна Нарциса Олізара» (1871), «Полон і втеча. Мемуари. З додатком. Замітки про повстання на Волині» (1845, німецькою), «Спогади сучасника» (1853), «Із псалмів Псалми» (1857).
Н. Олізару приписують авторство анонімно виданої у Парижі роботи «Декілька слів про події у Польщі. Замітки неупередженого слов’янина» (1846), яка нині зберігається у бібліотеці Музею книги в Москві. Основне питання, яке розглядалося у книзі, — відновлення Польщі у ЇЇ «природних кордонах» і роль Віденського конгресу. Автор простежує проблеми, пов’язані з розчленуванням Польщі між Австрією, Прусією і Росією, розглядає події наполеонівських війн, наслідки повстань 1830 і 1846 рр. і закликає до політичної рівноправності в Європі.
Помер у 1862 р.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ОЛІЗАР Нарцис Пилипович Український письменник, публіцист

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок