Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ПУЛЮЙ Іван Павлович Український фізик, електротехнік, винахідник і громадський діяч

ПУЛЮЙ Іван Павлович Український фізик, електротехнік, винахідник і громадський діяч

Назва:
ПУЛЮЙ Іван Павлович Український фізик, електротехнік, винахідник і громадський діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,17 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ПУЛЮЙ Іван Павлович
Український фізик, електротехнік, винахідник і громадський діяч
Народився 2 лютого 1845 р. в с. Гримайлів на Тернопільщині в родині священика. 1869 р. закінчив теологічний і в 1872 р. філософський факультети Віденського університету. У1874—1875 pp. викладав фізику і математику в австрійській військовій морській академії. Вдосконалював знання у Страсбурзькому університеті. З 1876 р. — доктор філософії цього навчального закладу.
У 1877—1883 pp. працював асистентом, доцентом Віденського університету, з 1884 по 1916 р. — професором Празького політехнічного університету, у 1888—1889 pp. — його ректором. За 14 років до відкриття відомого німецького ученого-винахідника Рентгена сконструював електронну трубку, яка тепер називається рентгенівською. Об’єктом його наукових інтересів були електричні розряди в газах, молекулярна фізика, електротехніка змінних струмів. І. Пулюй — винахідник багатьох цінних приладів, способу карбонізування вуглевих волокон до електричних ламп.
Автор низки інших наукових відкриттів та винаходів. Його перу належить близько 50 наукових та науково-популярних праць, опублікованих українською, німецькою та англійською мовами. Знавець давніх мов. У співавторстві з П. Кулішем та І. Нечуєм-Левицьким переклав із давньоєврейської мови «Псалтир» та з грецької мови «Євангеліє». Під час першої світової війни разом із хіміком-лікарем І. Горбачевським очолював Комітет допомоги емігрантам у Празі. Великий внесок зробив у діяльність «Просвіти», почесний член цього товариства. Помер 31 січня 1918 p. у Празі.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ПУЛЮЙ Іван Павлович Український фізик, електротехнік, винахідник і громадський діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок