Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Сігрід Унсет (Undset) за досконалий художній опис скандинавського середньовіччя роки життя: 1882 - 1949 рр.

Нобелівський лауреат Сігрід Унсет (Undset) за досконалий художній опис скандинавського середньовіччя роки життя: 1882 - 1949 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Сігрід Унсет (Undset) за досконалий художній опис скандинавського середньовіччя роки життя: 1882 - 1949 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,06 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Сігрід Унсет (Undset)


за досконалий художній опис скандинавського середньовіччя
роки життя: 1882 - 1949 рр.
Норвезька письменниця Сігрід Унсет народилася 20 травня 1882 року в Калуннборзі в Данії в сім'ї відомого норвезького археолога Інгвалда Мартіна Унсета й Ганни Шарлотти Гів, датчанки. Коли Сінгрід було два роки, сім'я переїхала в Христіанію (нині Осло). Після смерті батька в зв'язку зі складним матеріальним становищем сім'ї Сінгрід з 17 років почала працювати клерком в електротехнічній компанії. У вільний час Унсет багато читала, прекрасно знала історію скандинавських країн, норвезькі саги, що вплинули на її творчість надалі, цікавилася ботанікою та живописом і почала писати. У літературі Унсет дебютувала романом «Фру Марта Еулі» (1907) про шлюб, материнство й взаємини людей в сучасному Осло. Другий її роман «Віга-Льот і Вігтіс» (1909) написаний за мотивами давньоісландських саг. Незабаром після виходу в світ другого роману Унсет дістає державну стипендію, йде зі служби і займається виключно літературною діяльністю. Вона багато подорожує, і в Італії знайомиться з норвезьким художником Андерсом Кастесом Сварстадом, за якого 1912 р. виходить заміж. Свої особисті почуття вона описує в романі «Йєнні» (1911) – історії трагічної любові молодої жінки артистичної натури до літньої людини та його сина. Цей автобіографічний роман став першим успіхом авторки-початківця. Разом з чоловіком Унсет повертається до Норвегії, де в них народжуються два сини і дочка. Одна з провідних проблем творчості Унсет – емансипація жінок. Вона по праву вважалася майстром жіночої психології. Унсет продовжує цікавитися історією й видає найвідомішу трилогію «Крістін, Лаврансова дочка», що складається з романів «Вінець» (1920), «Хазяйка» (1922) і «Хрест» (1922), дія якої відбувається в помісному дворянстві в східній Норвегії ХІ століття. Хоча письменниця не вивела в трилогії жодного історичного персонажа, атмосфера середньовічного життя Норвегії передаєна дуже точно. В основу наступного історичного роману Унсет покладено сагу про Олафа, сина Аудуна, що складається з двох книг «Власник Хествікена» (1925) й «Олаф і його діти» (1927). Обидва романи відрізняються великою художньою силою, глибоким проникненням у психологію людей середньовіччя. Сігрід Унсет була нагороджена Нобелівською премією з літератури 1928 р. «за досконалий художній опис скандинавського середньовіччя». Коли Норвегія в квітні 1940 р. була окупована німецькими військами, Унсет вступила до руху Опору, але незабаром була змушена переїхати до Швеції. Нацисти заборонили в Норвегії й Німеччині її статті, які викривали расову нетерпимість. У вересні 1940 р. Унсет разом із сином відправляється до США, де мешкає до кінця війни. Після повернення на батьківщину Унсет була нагороджена Великим хрестом ордена Святого Олафа «за видатні заслуги в літературі й служіння народові». Померла вона в Ліллехаммері 10 червня 1949 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Сігрід Унсет (Undset) за досконалий художній опис скандинавського середньовіччя роки життя: 1882 - 1949 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок