Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джеймс Уотсон Кронін (Cronin) за відкриття порушень фундаментальних принципів симетрії під час розпаду нейтральних К-мезонів рік народження: 1931 р.

Нобелівський лауреат Джеймс Уотсон Кронін (Cronin) за відкриття порушень фундаментальних принципів симетрії під час розпаду нейтральних К-мезонів рік народження: 1931 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Джеймс Уотсон Кронін (Cronin) за відкриття порушень фундаментальних принципів симетрії під час розпаду нейтральних К-мезонів рік народження: 1931 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,76 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джеймс Уотсон Кронін (Cronin)


за відкриття порушень фундаментальних принципів симетрії під час розпаду нейтральних К-мезонів
рік народження: 1931 р.
Американський фізик Д.Кронін народився 29 вересня 1931 р. у Чикаго (штат Іллінойс) в родині студента-старшокурсника відділення класичних мов Чиказького університету. Після перебування в Алабамі 1939 р. родина переїхала до Далласу (штат Техас), де батько Кроніна стає професором латинської і давньогрецької мов у Південному методистському університеті. Д.Кронін відвідує місцеву початкову і середню школи в Хайленд-Парку, а потім продовжує навчання в Південному методистському університеті, який закінчив 1951 р., одержавши ступінь бакалавра з фізики і математики. Дійсна освіта почалася 1951 р., коли він стає аспірантом Чиказького університету. Його вчителями були Е.Фермі, М.Гепперт-Майєр, Е.Теллер, В.Телегді, М.Гелл-Манн. 1955 р. він захищає дисертацію з експериментальної ядерної фізики, яку виконав під керівництвом С.Алісона, й одержує учений ступінь доктора. Восени 1958 р. у Брукхейвені він зустрічає Вала Л.Фітча, який запрошує його перейти на роботу до Принстонського університету. Д.Кронін вивчає жмути нейтральних К-мезонів, які нині мають назву «каони» (частинки, маса яких є вдвічі меншою за масу протона), породжувані прискорювачем у Брукхейвені. У серії експериментів, проведених за участі Р.Турле з Центра ядерних досліджень у Франції і Д.Кристенсена, аспіранта з Принстона, Д.Кронін і В.Фітч виявили порушення СР-симетрії. 1964 р. він стає повним професором Принстонського університету, але цей рік провів у Центрі ядерних досліджень у Франції, працюючи з Р.Турле. Наступного року він повертається до Принстона, де продовжує дослідження порушень СР-симетрії в розпадах К-мезонів. 1971 р. Д.Кронін стає співробітником факультету Чиказького університету, де проводить експерименти на новому прискорювачі Національної прискорювальної лабораторії Фермі. 1980 р. Д.Кронін і Фітч поділили Нобелівську премію з фізики «за відкриття порушень фундаментальних принципів симетрії під час розпаду нейтральних К-мезонів». 1954 р. Д.Кронін одружився з Аннетт Мартін, аспіранткою Чиказького університету. У них троє дітей. Своє дозвілля вони проводять у заміському будинку в штаті Вісконсін; учений любить лижні прогулянки. Д.Кронін визнаний гідним нагород «За наукові досягнення» дослідницької корпорації Америки (1968), медалі Джона Прайса Уезерілла Франклінівського інституту (1975) і пам'ятної нагороди Ернеста Орландо Лоуренса з фізики Управління енергетичних досліджень і розробок США (1977). Він є членом Американської національної академії наук, Американського фізичного товариства і Американської академії наук і мистецтв.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джеймс Уотсон Кронін (Cronin) за відкриття порушень фундаментальних принципів симетрії під час розпаду нейтральних К-мезонів рік народження: 1931 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок