Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Максиміліан Робесп’єр

Максиміліан Робесп’єр

Назва:
Максиміліан Робесп’єр
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,81 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Максиміліан Робесп’єр”
На початок Французької революції Максиміліану Марі Ізидору де Робесп’єру, адвокату з міста Арраса, було тридцять років. Стриманий, серйозний, завжди ретельно одягнений, молодий адвокат викликав повагу у своїх громадян. Які справи він вів? Чому увійшов у історію усіх тиранів? От найбільш відомі з них.
Якась людина установила над своїм будинком громовідвід, тоді тільки що винайдений. По тому часі це було щось що шокуюче і нечуване. Громовідвід знесли як "небезпечний для суспільного порядку". Робесп’єр вимовив трохи яскравих мов у суді, обличая мракобісся, після чого рішення про знос громовідводу було скасовано. Промови Робесп’єра були навіть видані окремої брошурою і зробили відомим його ім'я.
Крім того, Робесп’єр був шанувальником волелюбних ідей філософа Жана-Жака Руссо. У віці двадцяти років він побував у Ерменонвіллі, де доживав свої останні роки в самоті автор "Суспільного договору" і "Прогулянок самотнього мрійника". Про ту зустріч не збереглося ні яких точних зведень. Відповідно до одній з легенд, философа більше всього вразили в молодому студенті не його знання, а твердий, пронизуючий погляд.
У 1789 р. Робесп’єр був обраний у своїй провінції депутатом у Генеральні штати від третього стану. Тут, у юрбі народних представників, він був одним із самих непомітних. Газети, даючи звіт про засідання, постійно плутали його ім'я, називаючи його те Робером, те Робертп’єром. Однак, незважаючи на свою непомітність, Робесп’єр був одним із самих детельних депутатів. У 1789 р. він виступив 69 разів, у 1790 р. - 125 разів, у 1791 р. (за 9 місяців) - 328 разів! Його промови здавалися довгуватими і не завжди зрозумілими. Слухали його неуважно, але він був наполегливий і не утомлювався повторювати своє.
Що ж він говорив? Він, як і всі інші депутати, ніколи не виступав, наприклад, за республіку, проти королівської влади. Але як, наприклад, король повинний подавати закони на затвердження Законодавчим зборам? На думку Робесп’єра, він повинний був говорити при цьому:"Народ, от закон, що я склав для тебе. Чи приймаєш ти його?"
Коли Робесп’єр виклав цей проект зборам, всі вибухнули голосним реготом. Усі депутати глузували з цього юриста з Арраса, що будував перед ними свої наївні повітряні замки. Невже король буде підлещуватися і принижуватися перед народом!
Інші діячі революції могли докоряти за щось народ, дорікати чи засуджувати. Але для Робесп’єра слово "народ" було синонімом правоти. Коли улітку 1789 р. юрба жорстоко розправилася з колишнім сановником Фулоном, повісивши його на ліхтарі, він коротко сповістив про це другу в листі: "Учора Фулон страчений по вироку народу".
Мірабо рано звернув увагу на Максиміліана. Він помітив про нього: "Ця людина зробить щось. Він вірить кожному слову, що вимовляє".
У 1790 р. популярність Робесп’єра в народі усе більш зростала. Його прозвали "Непідкупним". 30 вересня 1791 р., у день закриття роботи Законодавчих зборів, паризький народ улаштував Робесп’єру овацію.
Робесп’єр намагався й у приватному житті буть разом з небагатими людьми. Він оселився в будинку столяра Дюпле, жив підкреслено скромно. В одній з невеличких кімнат цього дерев'яного будинку він прожив до кінця своїх днів.
Щоб зрозуміти діяльність Робесп’єра в подальші півтора року - до червня 1792 р., важливо ще раз підкреслити його відношення до народу. На думку Робесп’єра, рух народу священний, його воля - закон, хоча б вона порушувала всі старі закони. Тому Максиміліан не відходив, як інші політики, від народного руху, що послідовно змітав короля, монархію, помірних республіканців - жирондистів, а йшов з ним у ногу. Скинення монархії 10 серпня 1792 р. він виправдував тим, що доти "у народу не було законів, а тільки злочинні капризи тиранів, що спираються на силу... Їх злочини змусили народ ще раз взяти здійснення своїх прав в свої руки".
У вересні 1792 р. у Парижу зібрався новообраний законодавчий орган Франції - Конвент.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Максиміліан Робесп’єр

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок