Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ПОПОВ Павло Миколайович Український літературознавець, мистецтвознавець, фольклорист

ПОПОВ Павло Миколайович Український літературознавець, мистецтвознавець, фольклорист

Назва:
ПОПОВ Павло Миколайович Український літературознавець, мистецтвознавець, фольклорист
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,62 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ПОПОВ Павло Миколайович
Український літературознавець, мистецтвознавець, фольклорист
Народився 28 липня 1890 р. у с. Миколаївка Буринського району Сумської області. Навчався на історико-філологічному факультеті Варшавського, пізніше Київського університету, який закінчив у 1916 р.
З 1920 р. П. Попов працював у системі Академії наук УРСР і водночас викладав у Київських художньому та педагогічному інститутах.
З початку 20-х років учений активно збирав фольклорний матеріал, розробляв проблеми історії усної народної творчості, методики її збирання. Зокрема, він обґрунтував метод тривалого і систематичного спостереження фольклорного процесу в певному населеному пункті на противагу так званому екскурсійному методу.
У 30-х роках П. Попов доклав багато зусиль до складання програм викладання фольклору у вищій школі, був автором та редактором підручників, посібників і хрестоматій з літератури і фольклору для вищих навчальних закладів. Він автор ґрунтовних досліджень: «Загадки», «Прислів’я та приказки», «До питання про шляхи розвитку епосу східних слов’ян».
Інтерес ученого до історії української фольклористики виявився в нарисі «Зародки вивчення староруської та української народної поетичної творчості з найдавніших часів до початку XIX ст.», а також у статтях, пов’язаних із фольклором у творчості Г. Сковороди, Т. Шевченка, О. Пушкіна та інших письменників.
Вагомий внесок зробив П. Попов у вивчення української та східнослов’янських літератур. Він написав низку праць про «Слово о полку Ігоревім», творчість І. Галятовського, Л. Барановича, М. Смотрицького, І. Франка.
Питання міжнаціональних літературних і культурних зв’язків висвітлено в дослідженні «Албанія в російській та українській літературах XV—XX ст.», у численних статтях.
П. Попов — автор статей і розвідок з історії книги та книгодрукування: «Початки друкарства у слов’ян», «Слов’янські інкунабули київських бібліотек», «Друкарство, його початок та поширення в Європі (XV—XVI ст.)», «До початків світового друкарства» та ін.
Загальновизнані заслуги П. Попова в українському мистецтвознавстві: «Ксилографічні дошки Лаврського музею», «Матеріали до словника українських граверів», дослідження про Т. Шевченка-художника. Він першим почав вивчати «графіті» Софійського собору в Києві.
Наукова спадщина П. Попова охоплює понад 300 цінних досліджень з різних галузей української науки.
Помер 4 квітня 1971 р. в Києві.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ПОПОВ Павло Миколайович Український літературознавець, мистецтвознавець, фольклорист

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок