Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> СВІДЗІНСЬКИЙ Володимир Юхимович Український поет і перекладач

СВІДЗІНСЬКИЙ Володимир Юхимович Український поет і перекладач

Назва:
СВІДЗІНСЬКИЙ Володимир Юхимович Український поет і перекладач
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,36 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
СВІДЗІНСЬКИЙ Володимир Юхимович
Український поет і перекладач
Народився 9 жовтня 1885 р. в с. Маянів Вінницької області в сім’ї псаломщика. Освіту здобував спочатку в Таврійській духовній бурсі та Кам’янець-Подільській духовній семінарії; закінчив економічний факультет Київського комерційного інституту. Працював у Вінниці економістом. У 1925 р. переїхав до Харкова, де працював у журналі «Червоний шлях» (з 1936 р. — «Літературний журнал»). Член Спілки письменників УРСР з 1936 р.
Перший вірш був надрукований в «Українській хаті». Перша збірка «Ліричні поезії» вийшла 1922 р. Вона засвідчила: в літературу прийшов поет великої ліричної сили. Друга збірка «Вересень» побачила світ 1927 р. Тут було вміщено переважно пейзажну лірику із своєрідною філософією природи. Вона зазнала негативної критики у пресі. Авторові закидали, що його твори «поза добою». Поета вабила філософія людського життя в образах природи, в належності природі.
Вершиною творчості В. Свідзінського стала збірка «Поезії» (1940), яка крім нових поезій містила і твори з попередніх книжок. З цієї збірки перед читачем постає людинолюб, життєлюб, який без підтекстів з лагідною простодушністю називає речі своїми іменами. Його поезії притаманна святість слова, громадянська гідність, естетичність переживання. Об’єктом зображення є не стільки окремі явища життя, скільки все життя як цілість, як людська доля, як гуманістична проблема і загадка буття.
Крім поетичної спадщини В. Свідзінський залишив по собі чимало перекладів з літератур народів СРСР, з французької, іспанської та польської. Йому належать переклади «Слова о полку Ігоревім» (один з найкращих), комедій Арістофана, творів Овідія, Гесіода.
Загинув восени 1941 р. під час евакуації з Харкова. Документальних підтверджень про його смерть не збереглося.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: СВІДЗІНСЬКИЙ Володимир Юхимович Український поет і перекладач

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок