Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Віллем Ейнтховен (Еіnthoven) За відкриття механізму електрокардіограми роки життя: 1860 - 1927 рр.

Нобелівський лауреат Віллем Ейнтховен (Еіnthoven) За відкриття механізму електрокардіограми роки життя: 1860 - 1927 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Віллем Ейнтховен (Еіnthoven) За відкриття механізму електрокардіограми роки життя: 1860 - 1927 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,59 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Віллем Ейнтховен (Еіnthoven)


За відкриття механізму електрокардіограми
роки життя: 1860 - 1927 рр.
Нідерландський фізіолог В.Ейнтховен народився 21 травня 1860 р. в Семоранге на острові Ява (тепер - Індонезія) в родині лікаря. 1870 р. родина повернулася в Нідерланди в Утрехт, де Ейнтховен закінчив школу й 1879 р. вступив до Утрехтського університету. Великий любитель спорту Ейнтховен заснував студентський клуб з веслування в Утрехті. У студентські роки він опублікував роботу щодо функцій ліктьового й плечового суглобів. 1885 р. Ейнтховен захистив дисертацію, присвячену спектроскопії за допомогою диференціювання кольорів, і здобув докторський ступінь. Цього ж року він був призначений професором фізіології Лейденського університету і займав цю посаду до кінця життя. Незважаючи на те, що Ейнтховен дістав професію лікаря-фізіолога, він серйозно цікавився фізикою. Як асистент офтальмолога Г.Снеллена й фізіолога Ф.Дондерса він вивчав фізичні властивості світла та їх вплив на м'язи ока, набувши великого досвіду в розробці найсучасніших приладів для кількісної оцінки фізіологічних процесів. Ейнтховен спорудив прилад, за допомогою якого надавалася можливість точного запису невеликих коливань електричних потенціалів. Робота тривала шість років, у результаті було створено струнний гальванометр, що складався з дуже тонкого кварцового дроту, утримуваного під напругою в магнітному полі. Струнний гальванометр здійснив справжню революцію у вивченні захворювань серця. За допомогою цього приладу лікарям відкрилася можливість точно реєструвати електричну активність серця й встановлювати характерні відхилення на кривих ЕКГ. За відкриття механізму електрокардіограми 1924 р. Ейнтховену було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини. Надалі струнний гальванометр був використаний для реєстрації потенціалів у нервах й електричних коливань, що виникають при м'язових скороченнях. Ейнтховен разом із сином інженером-електриком застосовував струнний гальванометр для прийому радіотелеграм з острова Ява, а згодом Ейнтховен-молодший використовував вакуумний струнний гальванометр для бездротового зв'язку. Ейнтховен був постійним учасником роботи Нідерландської королівської академії наук. Остання його робота була присвячена струмам дії серця. Ейнтховен помер у Лейдені 28 вересня 1927 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Віллем Ейнтховен (Еіnthoven) За відкриття механізму електрокардіограми роки життя: 1860 - 1927 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок