Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Оге Бор (Bohr) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом та рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії рік народження: 1922 р.

Нобелівський лауреат Оге Бор (Bohr) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом та рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії рік народження: 1922 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Оге Бор (Bohr) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом та рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії рік народження: 1922 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,71 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Оге Бор (Bohr)


за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом та рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії
рік народження: 1922 р.
Датський фізик Оге Нільс Бор народився 19 червня 1922 р. в Копенгагені в сім’ї директора Інституту теоретичної фізики Нільса Бора. Закінчивши гімназію в Сортедамі (1949), вивчав фізику в Копенгагенському університеті, де у 1946 р. отримав ступінь магістра. В 1944-1945 рр. працював у Лос-Аламосській науковій лабораторії (штат Нью-Мексико) зі своїм батьком, який грав провідну роль в Манхеттенському проекті створення атомної бомби. Пропрацювавши три роки асистент-дослідником в Інституті теоретичної фізики, приїздить до США (1949) для роботи в Інституті фундаментальних досліджень у Принстоні (штат Нью-Джерсі), а також для проведення досліджень у Колумбійському університеті. В університеті Бора зацікавився надтонкою структурою дейтерію, зокрема розщепленням ліній його атомного спектра. Фундаментальні питання будови атомного ядра Бор обговорював з Джеймсом Рейнуотером, з яким працював в одному кабінеті. У 1950 р. одружується з Маріеттою Беттіною Соффер. У них народилися два сини та дочка. Дружина померла у 1975 р. Повернувшись у 1950 р. до Копенгагена, Бор починає разом з Бенджаміном Р. Моттелсоном роботу над новим описом ядерної матерії. Взявши за основу припущення Рейнуотера, що орбіти можуть викривлятися під дією відцентрових сил, вони створили синтетичну модель, яка об’єднувала рідинні властивості ядра з його оболонковою структурою (колективна модель). Це дало змогу не тільки вираховувати ймовірні властивості деформованих ядер, а й підтвердити гіпотезу Рейнуотера. Про свої результати вони сповістили у 1953 р. Наступного року Бор отримує докторський ступінь у Копенгагенському університеті, а з 1956 р. стає професором цього інституту. У 1958 р. разом з Б.Моттелсоном і Д.Пайнсом висувають версію про можливість існування надплинності адронів у ядрах (надплинна модель ядра). Після смерті батька у 1962 р. Бора призначають директором Інституту теоретичної фізики, де вчений залишався до 1970 р. Після виходу у відставку почав новий період активної дослідницької роботи. Став директором Нордичного інституту теоретичної атомної фізики (Нордит) у 1975 р. У 1978 р. одружується з Бентою Мейер. Бор, Моттелсон і Рейнуотер розділили у 1975 р. Нобелівську премію з фізики “за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом та рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії”. Бор продовжував теоретичні дослідження в Нордиті аж до відставки у 1981р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Оге Бор (Bohr) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом та рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії рік народження: 1922 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок