Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> УДОВИЧЕНКО Олександр Іванович Український військовий і громадсько-політичний діяч

УДОВИЧЕНКО Олександр Іванович Український військовий і громадсько-політичний діяч

Назва:
УДОВИЧЕНКО Олександр Іванович Український військовий і громадсько-політичний діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,32 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
УДОВИЧЕНКО Олександр Іванович
Український військовий і громадсько-політичний діяч
Народився 20 лютого 1887 p. у Харкові. Закінчивши 1908 р. Воєнно-топографічну школу в ранзі підпоручика, служив у царській армії, брав участь у першій світовій війні, нагороджений золотою зброєю. Після закінчення у 1916 р. Миколаївської воєнної академії у Петербурзі — начальник штабу 26-ї дивізії III Кавказького корпусу, активний учасник українізації його частин. З жовтня 1917 р. — військовий радник С. Петлюри, один із засновників Гайдамацького Коша Слобідської України, а з січня 1918 р. — начальник його штабу. З квітня 1918 р. О. Удовиченко активно працював у Генеральному штабі гетьманської Української держави, був підвищений до рангу полковника. З листопада 1918 р. по березень 1919 р. О. Удовиченко обіймав посаду генерал-квартирмейстера Пів-денно-Західного фронту, координував військові дії Української Галицької і Наддніпрянської армій. Улітку 1919 р. відзначився як командир III Залізничної стрілецької дивізії Армії УНР. У грудні того самого року він потрапив у полон до денікінців, однак утік до Могилева-Подільського, де відновив III Залізничну дивізію і командував нею аж до відходу Армії УНР за Збруч.
У польських таборах інтернованих українських військових генерал-хорунжий О. Удовиченко працював генерал-інспектором Армії УНР.
У 1924 р. О. Удовиченко переїхав до Франції, де з 1927 р. і до кінця життя очолював Товариство вояків Армії УНР, був міністром військових справ і віце-президентом державного центру УНР в екзилі.
О. Удовиченко залишив чимало мемуарних творів, які є цінним джерелом з історії формування українських військ у буремні пореволюційні роки, їх участі в захисті незалежності Української держави. Найвідоміші з них: «Україна у війні за державність» (Вінніпег, 1954) і «Третя Залізна дивізія» (Нью-Йорк, 1971).
Помер 19 квітня 1975 р. у м. Ментенон у Франції.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: УДОВИЧЕНКО Олександр Іванович Український військовий і громадсько-політичний діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок