Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Річард Лоренс Міллінгтон Сінг (Singe) за відкриття методу розподільної хроматографії роки життя: 1914 - 1994 рр.

Нобелівський лауреат Річард Лоренс Міллінгтон Сінг (Singe) за відкриття методу розподільної хроматографії роки життя: 1914 - 1994 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Річард Лоренс Міллінгтон Сінг (Singe) за відкриття методу розподільної хроматографії роки життя: 1914 - 1994 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,95 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Річард Лоренс Міллінгтон Сінг (Singe)


за відкриття методу розподільної хроматографії
роки життя: 1914 - 1994 рр.
Англійський біохімік Р.Сінг народився 28 жовтня 1914 р. у Ліверпулі в родині комерсанта. Займаючись у Вінчестер-коледжі, підготовчій школі в Хемпширі, Сінг домігся стипендії для вивчення класичних мов і класичної літератури в Трініті-коледжі Кембриджського університету. Однак Сінг під впливом свого родича і натхненний опублікованим у газеті звітом про виступ Ф.Гопкінса, вступає до Трініті-коледжу для вивчення біохімії. Додаткова стипендія дозволила йому після закінчення Трініті-коледжу 1936 р. продовжити навчання в Кембриджській біохімічній лабораторії. Протягом наступних трьох років Сінг проводив дослідження глікопротеїдів – складних молекул вуглеводів і амінокислот. 1941 р. Р.Сінг і А.Мартін випробували інертний наповнювач, який був би здатним утримувати сильно асоційований розчинник у нейтральному стані, у той час як через нього проходили б інші розчинники і розчинена суміш. Речовини тоді мали б змогу розділятися не завдяки різній спорідненості, а фіксованому і рухомому розчинникові. Цей метод надавав більший вибір умов, чим це було можливо у процесі адсорбційної хроматографії, оскільки розподіл речовин відбувається в результаті їхнього розподілу між двома фазами розчинників. Цей метод був названий «розподільною хроматографією». Два роки потому, одержавши 1943 р. докторський ступінь, Сінг був прийнятий до штату Лістерівського інституту профілактичної медицини в Лондоні як біохімік. Займаючись аналізом пептидних антибіотиків, він продовжував співпрацювати з А.Мартіном, удосконалюючи метод розподільної хроматографії. 1944 р., знайшовши, що целюлоза у фільтрувальному папері активно зв'язує воду, ці двоє учених розробили технологію паперової хроматографії. 1947 р. Сінг працював в Інституті фізичної хімії в Упсалі, де займався вивченням амінокислот і адсорбції пептидів на вугіллі. Коли 1948 р. Сінг повернувся до Англії, він був призначений керівником відділу хімії білків і вуглеводів Роуттського науково-дослідного інституту в Ейбердині (Шотландія). У цьому інституті Сінг займався проблемами засвоєння їжі тваринами й очищення проміжних продуктів метаболізму білків. 1952 р. Сінг і Мартін одержали Нобелівську премію з хімії «за відкриття методу розподільної хроматографії». У своїй Нобелівській лекції Сінг говорив про широке застосування цього методу для біохімічних досліджень, включаючи вивчення амінокислот і розподіл білків у живих організмах, дію ферментів, порядок проходження амінокислот у пептидних ланцюгах білків, аналіз вуглеводів, ліпідів і нуклеїнових ліпідів кислот, а також продуктів фармакології. Він описав також застосування цього методу в металургії і промисловій органічній хімії і, нарешті, використання його з метою контролю харчових продуктів і ліків. Учений помер 1994 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Річард Лоренс Міллінгтон Сінг (Singe) за відкриття методу розподільної хроматографії роки життя: 1914 - 1994 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок