Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Жан Фредерік Жоліо (Joliot) за проведення синтезу нових радіоактивних елементів роки життя: 1900 - 1958 рр.

Нобелівський лауреат Жан Фредерік Жоліо (Joliot) за проведення синтезу нових радіоактивних елементів роки життя: 1900 - 1958 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Жан Фредерік Жоліо (Joliot) за проведення синтезу нових радіоактивних елементів роки життя: 1900 - 1958 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,99 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Жан Фредерік Жоліо (Joliot)


за проведення синтезу нових радіоактивних елементів
роки життя: 1900 - 1958 рр.
Французький фізик Ж.Ф.Жоліо народився 19 березня 1900 р. у Парижі в родині багатого комерсанта. Десятирічного хлопчика віддали на навчання до ліцею Лаканаль, провінційну школу-інтернат. Через сім років після смерті батька він повернувся до Парижа і став студентом Еколь сюпер’єр Лавуазьє, а 1923 р. блискуче закінчив Школу фізики і хімії. Після проходження обов'язкової військової служби, Ж.Ф.Жоліо працює в Інституті радію, одночасно викладаючи у різних навчальних закладах Парижа, вивчає фізику і хімію. Він був асистентом у Марі Кюрі-Склодовської. 1926 р. одружився з її дочкою Ірен. У подружжя з'являються спільні наукові розробки, які вони підписують від 1934 р. як «Жоліо-Кюрі». Роботи Ж.Ф.Жоліо присвячені ядерній фізиці, ядерній хімії, ядерній техніці. Від 1928 р. Ж.Ф.Жоліо систематично досліджує ядерні реакції, що спричинюються альфа-частками в процесі опромінення ними легких ядер, використовуючи для цього найпотужніше у той час джерело альфа-часток – препарат полонію інтенсивністю 200 мілікюрі. 1930 р. він захистив докторську дисертацію і виграв урядову стипендію, що дало змогу продовжувати дослідження, пов'язані з радіацією. Подружжя Жоліо-Кюрі визначили ефект вибивання ядер атомів речовини. У наступних роботах було досліджено властивості нейтронів і різноманітні типи ядерних реакцій, де утворюються нейтрони. 1934 р. подружжя спільно відкриває явище штучної радіоактивності, викликаної швидкими альфа-частинками. 1935 р. Ж.Ф.Жоліо та І.Жоліо-Кюрі було присуджено Нобелівську премію з хімії «за проведення синтезу нових радіоактивних елементів». Завдяки їхнім відкриттям уперше стало можливим штучне перетворення одного елемента на інший. Згодом вони синтезували велике число нових радіоактивних елементів. 1937 р. Ж.Ф.Жоліо, продовжуючи працювати в Інституті радію, створив у Колеж де Франс дослідницький центр з ядерної фізики і хімії, контролював будівництво циклотрона. Впродовж 1939 та 1940 р. він розробив ряд технологічних проектів звільнення ядерної енергії. 1940–1944 рр. під час окупації Франції німецькими загарбниками, коли близькі співробітники з усією документацією були відправлені до Англії, Ж.Ф.Жоліо як учасник руху Опору очолював «Національний фронт». Після війни Ж.Ф.Жоліо відновлює дослідження на посаді директора Національного центру наукових досліджень. 1948 р. керував пуском першого у Франції ядерного реактора. Він був президентом Всесвітньої ради миру. Смерть І.Жоліо-Кюрі 1956 р. була для Ж.Ф.Жоліо важким ударом, але він прийняв на себе її навантаження на посаді директора Інституту радію і замінив її на викладацькій роботі в Сорбонні. Помер Ж.Ф.Жоліо 14 серпня 1958 р. у Парижі після операції. Ж.Ф.Жоліо був членом Французької академії наук і Медичної академії Франції, з 1946 р. – президентом Всесвітньої федерації науковців.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Жан Фредерік Жоліо (Joliot) за проведення синтезу нових радіоактивних елементів роки життя: 1900 - 1958 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок