Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джеймс Дівей Уотсон (Watson)

Нобелівський лауреат Джеймс Дівей Уотсон (Watson)

Назва:
Нобелівський лауреат Джеймс Дівей Уотсон (Watson)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,70 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джеймс Дівей Уотсон (Watson)


за відкриття в галузі молекулярної структури нуклеїнових кислот і визначення їхньої ролі для передання інформації в живій матерії
рік народження: 1928 р.
Американський молекулярний біолог Дж. Д. Уотсон народився 6 квітня 1928 р. у Чикаго (штат Іллінойс) у родині Джеймса Д., бізнесмена, і Джин (Мітчелл) Уотсонів. Тут він отримав початкову й середню освіту. 1943 р. він вступив до коледжу при Чиказькому університеті. Ставши бакалавром природничих наук в університеті Чикаго 1947 р., він продовжив освіту в Індіанському університеті Блумінгтона. Уотсон написав дисертацію про вплив рентгенівських променів на розмноження бактеріофагів і одержав 1950 р. ступінь доктора філософії. 1951 р. під час перебування на симпозіумі в Неаполі (Італія) Уотсон зустрів М.Г.Ф.Уїлкінса, англійського дослідника, який зі своєю колегою з Королівського коледжу Кембриджського університету Розалін Франклін провели рентгеноструктурний аналіз молекул ДНК. У жовтні 1951 р. він відправився до Кавендишської лабораторії Кембриджського університету досліджувати просторову структуру білків. Уотсон і Френсіс Крік спробували визначити структуру ДНК. 1953 р. вони створили тримірну модель молекули ДНК. Відкриття хімічної структури ДНК було оцінено у всьому світі як одне з найбільш видатних біологічних досягнень сторіччя. 1954 р. Уотсон був призначений старшим науковим співробітником кафедри біології Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені (штат Каліфорнія). 1955 р. він працював асистент-професором біології в Гарвардському університеті Кембриджа (штат Массачусетс). 1958 р. Уотсон був призначений ад'юнкт-професором, а 1961 р. - повним професором. Уотсон, Крік і Уїлкінс одержали Нобелівську премію з фізіології і медицини 1962 р. “за відкриття в галузі молекулярної структури нуклеїнових кислот і визначення їхньої ролі для передання інформації в живій матерії”. Від 1968 р. Уотсон - директор лабораторії молекулярної біології в Колд-Спрінг-Харборі (Лонг-Ісланд), займається нейробіологією і вивченням ролі вірусів і ДНК у розвитку раку. 1968 р. Уотсон одружився з Елізабет Леві. У них народилося два сини. Серед численних премій і нагород Уотсона - премія Альберта Ласкера Американського національного товариства здоров'я (1960), медаль Дж. Д. Карті Національної академії наук США (1971) і президентська медаль Свободи (1977). Він член Національної академії наук США, Американського товариства біохіміків, Американської асоціації дослідження раку, Американського філософського товариства і Датської академії наук і мистецтв, а також член ради студентів Гарвардського університету.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джеймс Дівей Уотсон (Watson)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок