Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Барбара Мак-Клінток (McClintock) за відкриття транспозуючих генетичних систем роки життя: 1902 - 1992 рр.

Нобелівський лауреат Барбара Мак-Клінток (McClintock) за відкриття транспозуючих генетичних систем роки життя: 1902 - 1992 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Барбара Мак-Клінток (McClintock) за відкриття транспозуючих генетичних систем роки життя: 1902 - 1992 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,64 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Барбара Мак-Клінток (McClintock)


за відкриття транспозуючих генетичних систем
роки життя: 1902 - 1992 рр.
Американський генетик Б.Мак-Клінток народилася 16 червня 1902 р. у Хартфорді (штат Коннектікут) й була молодшою дочкою лікаря Томаса Генрі Мак-Клінтока та його дружини Сари Хенді. У дитинстві Барбара часто бувала на природі й захоплювалася різними видами спорту. 1918 р. Мак-Клінток закінчила Бруклінську середню школу, а через рік була зарахована до Корнелльського університету в Ітаці (штат Нью-Йорк), де планувала вивчати біологію в сільськогосподарському коледжі. В університеті Мак-Клінток обрали президентом клубу дівчат-першокурсниць, вона активно займається громадським життям. 1923 р. Мак-Клінток дістала ступінь бакалавра і продовжила навчання на ботанічному відділенні за спеціалізацією з цитології, генетики і зоології. 1924 р. Мак-Клінток у дипломній роботі розробила метод вивчення окремих хромосом кукурудзи під мікроскопом, а в 1925 р. здобула ступінь магістра. Через два роки, написавши дисертацію за розробленим нею методом, вона стала доктором фізіології. 1927–1931 рр. Мак-Клінток працювала викладачем ботанічного відділення, продовжуючи вивчати морфологію хромосом кукурудзи, а також їх кореляцію з фенотиповим виявом ознак у дорослої рослини. 1931 р. Мак-Клінток одержує субсидію від Національної дослідницької ради, що дозволило їй надалі займатися дослідженням генетики кукурудзи, а 1933 р. субсидія Фонду Гуттенхейма дозволила їй провести рік в інституті Кайзера Вільгельма в Берліні. Однак через рік вона повертається до Корнелла, стурбована ростом нацизму в Німеччині. 1936 р. Мак-Клінток працює науковим співробітником відділу Емерсона, а потім асистент-професором ботаніки в Університеті Міссурі. 1941 р. Мак-Клінток перейшла до Вашингтонського інституту Карнегі в Колд-Спрінг-Харборі, де знову проводить свої дослідження з генетики кукурудзи. 1960 р. Мак-Клінток виступила на симпозіумі в Колд-Спрінг-Харборі, проте реакція була недоброзичливою, очевидно від того, що доповідачем була жінка, і вона припиняє друкувати свої праці. 1983 р. Мак-Клінток була нагороджена Нобелівською премією з фізіології і медицини “за відкриття транспозуючих генетичних систем”. Мак-Клінток ніколи не була одружена. Мак-Клінток має чимало нагород і є почесним членом багатьох академій.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Барбара Мак-Клінток (McClintock) за відкриття транспозуючих генетичних систем роки життя: 1902 - 1992 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок