Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Іван Малкович

Іван Малкович

Назва:
Іван Малкович
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Народився Іван Малкович 10 травня 1961 року на Косівщині в селі Березові Нижньому. Здобув музичну та філологічну освіту: закінчив скрипковий клас Івано-Франківського музичного училища (1980),та філологічний факультет Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка.
Займається видавничою діяльністю, зокрема докладає чимало зусиль для популяризації української книги для дітей та молоді. Став засновником першого в Україні приватного видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»
Першою дебютною книгою поета стала збірка «Білий камінь»,видана у 1985 році, що одразу ж привернула увагу критиків.
Наступні збірки «Ключ» (1988),»Вірші»(1992),»Із янголом на плечі»(1997),засвідчили про Малковича не тільки як про поета, а про становлення його як історичної особистості, що внесла вагомий внесок у становлення літератури вісімдесятих.
Відгуки критиків стосовно творчості Малковича були неоднозначні і суперечливі. Це пояснюється трохи незвичним для широкого читацького загалу умовно-асоціативної манери письма автора. Адже письменник з діда-прадіда гуцул, характерною рисою для яких є забобонність, язичницькі ввірування, що тонко переплелися з християнським вченням, і це стало самобутністю його творчого почерку.
Малкович, як поет, створив свій власний авторський стиль на основі перлин місцевого фольклору, античних міфів, релігійних засад, що виділило його серед інших поетів –сучасників як поета із особливим і унікальним талантом.
У поетичній творчості Івана Малковича провідне місце посідає естетичність ,моральні загальнолюдські цінності. Творче і життєве кредо поет висловив у вірші із однойменної збірки «Із янголом на плечі».На думку поета ,кожна людина у своєму житті здійснює важку і довгу подорож, мандрівку, у якій її підстерігає небезпека бути поглинутим «сірим Буднем»- життєвими повсякденними труднощами, які можуть зламати основне в людині-її дух, життєву наснагу .Йдеться про одвічне протиборство в людській душі добра і зла, питання здаватися чи боротись, правильності вибору та прийняття рішення. Використовуючи елементи різкої колористики, символізм, у «Із янголом на плечі»,поет зумів передати в одному вірші все значення людських цінностей .
В оформленні даної збірки не випадково переважають білі, світлі тона - білий колір споконвіку вважається кольором чистоти, святості ,непорочності .Це з першого погляду відтворює та передає ідейний задум твору –ангела охоронця ,як символа оберігання, Божої присутності.(Ангели або янголи ,за Біблійними оповідями-істоти зовні схожі на людей, з білими крилами та надприродніми можливостями ,не обмежені в часі та просторі, призначені для оберігання ,захисту людини).
Краєм світу ,уночі,
При Господній при свічі
Хтось бреде собі самотньо
Із янголом на плечі
Розмірковуючи над сенсом життя, про виконання свого людського призначення, поет називає людську істоту неозначеним узагальненим займенником «хтось».Контекстуальні умови для цього створює насамперед лексико - семантичний мотив життєвих випробувань . Його створюють образні умови: край світу ,ніч сірий маятник життя, Ірод мировий. Їх уживання супроводжується виникненням нових смислових обертонів ,що постають на основі асоціативних зв”язків .
За першим з аналізованих образів постає поняття невідомого ,а тому і небезпечного простору.»Краєм світу, ніч» актуалізує уявлення про темінь;семантику руйнування та нищення підтримує і художньо-історичний образ Ірода-за Святим Письмом ,цар юдеїв щоб зберегти свою владу винищував малят. що і зробило йаго постать в літературі уособленням зла, безжальності ,смерті.»Виє Ірод мировий»- формула всепоглинаючого закону смерті, що вичікує на кожного.
Із концептом обмеженості біологічного часу висвітлене художнє утворення «сірий маятник життя».Маятник-деталь годинникового механізму, спонукає задуматись про швидкоплинність часу, про доцільність його використання, тому що «з усіх втрат, втрата часу-найдорожча».З цього можна зробити висновок, що автор не тільки високоморальна особистість ,але і людина із тонким власне особливим мисленням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Іван Малкович

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок