Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Елайс Джеймс Корі (Corey) за розвиток теорії та методології органічного синтезу рік народження: 1928 р.

Нобелівський лауреат Елайс Джеймс Корі (Corey) за розвиток теорії та методології органічного синтезу рік народження: 1928 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Елайс Джеймс Корі (Corey) за розвиток теорії та методології органічного синтезу рік народження: 1928 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,47 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Елайс Джеймс Корі (Corey)


за розвиток теорії та методології органічного синтезу
рік народження: 1928 р.
Американський хімік Е.Корі народився 12 грудня 1928 р. у містечку Метьюен штат Массачусетс, США. 1945 р. Е.Корі вступив до Массачусетського технологічного інституту в Кембриджі, де спочатку вивчав математику, фізику та хімію, а пізніше – тільки хімію, тому що це надавало йому можливість працювати в лабораторії. 1950 р. Е.Корі захищає докторську дисертацію й стає інструктором з хімії в університеті Іллінойс в Урбані та Шампейнс. Е.Корі починає дослідження в області природних продуктів. 1954 р. Е.Корі стає доцентом, а з 1956 р. – професором хімії в Іллінойському університеті. 1957 р. Е.Корі дістає стипендію Гарвардського університету в Кембриджі, штат Массачусетс, де працював професор Р.Удуерд. Е.Корі вирішує за короткий час деякі специфічні завдання, застосовуючи нові, нетрадиційні методи синтезу. Пізніше Е.Корі перебуває в лабораторії С.Бергстрома в Лунді, Швеція, де виявляє інтерес до досліджень простагландинітів (гормоноподібних речовин з різним фізіологічним впливом). З 1959 р. Е.Корі стає професором Гарвардського університету, де працює разом з відомими хіміками – К.Блохом, Д.Кистяковські, П.Бартлетом, Р.Удуердом. Е.Корі викладає хімічний синтез та одночасно займається дослідницькою діяльністю. Він вводить поняття ретросинтетичного аналізу. Виходячи зі структури молекули, Е.Корі розподіляв її на окремі складові частини, синтез яких вже був здійснений, і вже з них синтезував складну молекулу. Він також продемонстрував можливість комп’ютеризації цього логічного ретросинтетичного аналізу. Е.Корі є надзвичайно продуктивним дослідником. Він здійснив повний синтез понад 100 природних біологічно активних сполук, в основному простагландинітів. Він заснував наукову школу, підготував велику кількість студентів та аспірантів. Крім того, що Е.Корі теоретично розробив ретросинтетичний аналіз, він також відкрив багато різноманітних методів, завдяки яким синтезував важливі біологічні продукти. 1990 р. Е.Корі була присуджена Нобелівська премія з хімії «за розвиток теорії та методології органічного синтезу».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Елайс Джеймс Корі (Corey) за розвиток теорії та методології органічного синтезу рік народження: 1928 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок