Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> КОСИНСЬКИЙ Володимир Андрійович Український економіст, статистик

КОСИНСЬКИЙ Володимир Андрійович Український економіст, статистик

Назва:
КОСИНСЬКИЙ Володимир Андрійович Український економіст, статистик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,84 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
КОСИНСЬКИЙ Володимир Андрійович
Український економіст, статистик
Народився ІЗ серпня 1864 р. на Чернігівщині. Закінчив математичний і юридичний факультети Московського університету. Здобув ступінь магістра політичної економії за дисертацію «Учреждения мелкого кредита в Германии» (1901). Представник соціально-економічного напряму.
Працював професором Ризького політехнічного інституту, Новоросійського університету (Одеса), Київського політехнічного інституту, Кам’янець-Подільського університету. З 1918 р. — директор постійної комісії з вивчення народного господарства. Входив до складу Центральної ради від Конституційно-демократичної партії. З 1918 р. — академік ВУАН.
Читав лекції з політекономії, працював деканом юридичного факультету Новоросійського університету, професором політехнічного і комерційного інститутів.
В. Косинський був засновником прикладної статистики. У брошурі «О приемах разработки статистических материалов» обґрунтував можливість і прогресивність застосування масових виборних обстежень, що ґрунтуються на положеннях теорії ймовірностей, з попереднім групуванням фактів.
Його роботи присвячені вивченню поміщицьких і селянських господарств, земельної ренти, кооперації («О приемах научной разработки статистических данных», 1890; «О мерах к развитию производительных сил России», 1904; «К аграрному вопросу. Вып. I. Крестьянское и помещичье хозяйство», 1906; «К аграрному вопросу. Вып. II. Земельная задолженность и мобилизация земельной собственности», 1914; «Українська кооперація», 1918— 1919 та ін.). Праці «К вопросу о современном сельскохозяйственном кризисе» (1906), «Возможна ли в России аграрная реформа без частной экспроприации» (1909), «Основания политической экономии» (т. 1—3, 1922—1926) викликали гострі дискусії.
Ідеї вченого сприяли розвитку так званого соціального напряму в економічній науці. Він дотримувався погляду, що єдиним активним елементом у суспільстві є індивідуальна людина з індивідуальною психологією, ратував за посилення уваги до психологічних витоків економічних явищ. Певний внесок зробив і в розробку теорії економічних циклів та криз, теорії розподілу кредиту, теорії статистики, аграрних відносин, кооперації тощо, доводив існування тенденцій децентралізації в землеробстві і обстоював ідею селянської земельної власності.
Після Лютневої революції у В. Косинського з’явилася надія втілити свої наукові ідеї на реформаторських засадах побудови нового суспільства. Негативно ставлячись до економічної програми більшовиків, він, однак, сподівався на угоду з владою.
У 20-х роках В. Косинський змушений був відійти від проблем теоретичної економіки і зосередитися на прикладній економіці. Через хворобу припинив роботу в Академії наук і виїхав з України.
До 1929 р. працював у Празі, ймовірно, там і помер.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: КОСИНСЬКИЙ Володимир Андрійович Український економіст, статистик

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок