Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ромен Роллан (Rolland) за роман "Жан-Крістоф" роки життя: 1866 - 1944 рр.

Нобелівський лауреат Ромен Роллан (Rolland) за роман "Жан-Крістоф" роки життя: 1866 - 1944 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ромен Роллан (Rolland) за роман "Жан-Крістоф" роки життя: 1866 - 1944 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,83 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ромен Роллан (Rolland)


за роман "Жан-Крістоф"
роки життя: 1866 - 1944 рр.
Французький романіст Р.Роллан народився 29 січня 1866 р. у Кламсі, маленькому містечку на півдні Франції у забезпеченій буржуазній родині. Його батько з діда-прадіда був нотаріусом. Ромен навчався у Вищій нормальній школі в Парижі, захоплюючись історією музики і живопису (згодом він навіть читав курс історії музики). Літературний шлях почав як драматург. На початку ХХ століття, плануючи створити героїчний народний театр, написав цикл драм, присвячених французькій революції – «Вовки», «Тріумф розуму», «Дантон» тощо. 1889 р. він одержує диплом викладача, а вже через два роки, одержавши спеціальну стипендію, їде до Риму, де вивчає історію і під впливом історичних п'єс Шекспіра починає писати цикл історичних драм. У першому десятилітті ХХ ст. Р.Роллан створює серію біографій великих людей минулого – «Життя Бетховена», «Життя Мікеланджело», «Життя Толстого». На думку письменника, життєписи таких людей повинні були «допомагати тим, хто страждає і виборює право на буття». 1891 р. у Парижі Роллан пише п'єси і займається дослідницькою роботою. 1892 р. він одружився з Клотільдою Бреаль, дочкою відомого філолога. Цього ж року письменник починає роботу над дисертацією про оперне мистецтво. 1893 р. у Парижі Роллан віддається літературній, викладацькій і науковій роботі. 1895 р. він захищає першу в Сорбонні дисертацію в галузі музики. 1914 р. Р.Роллан закінчив роман «Кола Брюньйон», де відтворилася його віра в життєстверджувальні творчі сили народу, його демократизм. Письменник виявив себе активним і енергійним поборником миру. Він одним з перших виступив за припинення воєнних дій. У цей час з'явилися його палкі публіцистичні твори, що викликали широкий міжнародний резонанс, а у Франції – викликали велике невдоволення мас. Багато друзів відвернулися від нього, вважаючи, що під час розпалу війни необхідна повна єдність, а не хитання. Нобелівську премію з літератури Роллан одержав 1915 р. в основному завдяки роману «Жан-Крістоф». Цю премію він одержав тільки через рік, оскільки виступив з пацифістськими статтями «Над сутичкою», де давав бій несправедливості й жахам війни. 1935 р. письменник прибув до СРСР, де зустрівся з М.Горьким. Під час перебування в Росії Роллан вів щоденник, занотовуючи свої враження про поїздку. Цей раритет (копію його «Московського щоденника») удова письменника Марія Кудашева передала Інститутові світової літератури. Помер Р.Роллан 30 грудня 1944 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ромен Роллан (Rolland) за роман "Жан-Крістоф" роки життя: 1866 - 1944 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок