Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ГОГОЦЬКИЙ Сильвестр Сильвестрович Український філософ, богослов, педагог

ГОГОЦЬКИЙ Сильвестр Сильвестрович Український філософ, богослов, педагог

Назва:
ГОГОЦЬКИЙ Сильвестр Сильвестрович Український філософ, богослов, педагог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,87 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ГОГОЦЬКИЙ Сильвестр Сильвестрович
Український філософ, богослов, педагог
Народився 17січня 1813р. в м. Кам’янці-Подільському. Закінчив Подільську семінарію та Київську духовну академію (1837), в якій згодом (у 1841—1850 рр.) викладав філософію. У 1850 р. захистив докторську дисертацію «Обозрение системы философии Гегеля».
У 1851—1886 рр. був професором Київського університету. За часів, коли філософію було виведено з навчальних планів, включав широкий нарис з історії філософії до лекцій з педагогіки.
Філософські погляди С. Гогоцького формувалися під впливом філософії Гегеля, яку вчений цінував насамперед за історико-філософську концепцію, в якій «нарешті зводяться до однієї загальної системи знання минулого», застерігаючи, однак, проти кількох притаманних їй хиб, передусім спроб вивести індивідуального суб’єкта з «абстрактних категорій», які можуть означати єство суб’єкта, проте ніколи не утворять суб’єкта самого, його «живої індивідуальної енергії». Це була спроба сполучення гегельянства з теїзмом, які робилися й на Заході.
Позитивним у гегелівській філософії, на думку С. Гогоцького, є визнання того, що весь світ сповнений одним розумом і виявляє в усіх частинах один верховний план, а також того, що всі окремі предмети пов’язані між собою, як щаблі одного розвитку. Ці твердження пов’язані з визнанням Божественної сили, яка творить і впорядковує світ.
Значну увагу вчений приділяв філософії Канта, вбачаючи позитивний момент у тих його поглядах, які ведуть до подальшого розвитку філософської проблематики. Апріорність форм мислення, розрізнення свідомості й розуму (перша має справу з явищами, другий — з безумовним (абсолютним), С. Гогоцький ставить у заслугу Кантові. Він стверджує, що кантівське вчення про «антиномії» привело до «блискучої системи Гегеля та її діалектичного методу», а проголошення першості духа щодо природи — до філософії Фіхте. Отже, філософія Канта визначила головні напрями подальшого розвитку філософії.
Головні праці С. Гогоцького: «Критичний погляд на філософію Канта» (1847); «Про характер філософії середніх віків» (1849); «Огляд системи філософії Гегеля» (1860); статті «Два слова про прогрес», «Сучасність» ( 1860), «Вступ до історії філософії» (1871). С. Гогоцький — автор першої вітчизняної філософської енциклопедії, чотиритомного «Философского лексикона» (1857—1873), «Философского словаря, или Краткого объяснения философских и других научных выражений, встречающихся в истории философии» (1876), а також багатьох психологічних та історико-педагогічних праць («Об историческом развитии воспитания у примечательных народов мира», 1853; «О различии между воспитанием и образованием в древние и новые времена», 1879; «О высшем образовании в применении к женщине», 1878).
Помер 11 липня 1889 р.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ГОГОЦЬКИЙ Сильвестр Сильвестрович Український філософ, богослов, педагог

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок