Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Христіан Ейкман (Eijkman) за заслуги у відкриттi додаткових чинників для здоров’я людини – вітамінів роки життя: 1858 - 1930 рр.

Нобелівський лауреат Христіан Ейкман (Eijkman) за заслуги у відкриттi додаткових чинників для здоров’я людини – вітамінів роки життя: 1858 - 1930 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Христіан Ейкман (Eijkman) за заслуги у відкриттi додаткових чинників для здоров’я людини – вітамінів роки життя: 1858 - 1930 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,95 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Христіан Ейкман (Eijkman)


за заслуги у відкриттi додаткових чинників для здоров’я людини – вітамінів
роки життя: 1858 - 1930 рр.
У Нідерландах 1858 р. в родині шкільного вчителя Х.Ейкмана в місті Нейкерку народився син Христіан, сьома дитина, якому змалку заталанило на просвітницькій ниві. Одержання 17-річним юнаком стипендії для навчання у Військовій медичній школі Амстердамського університету та успішні екзаменаційні сесії дали змогу Ейкману стати асистентом професора з фізіології. Вже 1883 р. його докторська дисертація «Про поляризацію нервів» виводить молодого дослідника в число докторів медицини із науковим ступенем, які обрали військову службу. Індонезія та Ява, що значаться в його послужному списку 1883-1885 рр., відіграли певну роль у виборі наукового напряму роботи (бактеріологія), адже саме тут через малярію він втратив молоду дружину, та й сам ледве переборов хворобу. Особливе значення за результатами численних експериментів Х.Ейкман став надавати раціону харчування. Підсумково наукові дослідження ним було оприлюднено 1890 р. у статті «Поліневрит у курчат». Прикладне значення мали й інші наукові дослідження Ейкмана за його перебування у Полінезії (ним, зокрема, було доведено, що у європейців, які тут мешкають, зміни складу крові та порушення обміну речовин не пов’язуються із впливом тропічного клімату), роботи з 1896 р. у рідній країні (проблеми водопостачання міст, містобудування, розвитку системи освіти, протистояння алкоголізмові та туберкульозу тощо). Отже, нестача ряду специфічних речовин у деяких харчових продуктах, як і інфекційні впливи бактерій, призводять до складних фізичних захворювань, - це висновок цього копіткого медика, бактеріолога та ученого-дослідника. Розробки Ейкмана на Яві дали базу для опрацювання ряду методів лікування пов’язаних із авітамінозами. Щодо створення другої сім’ї (1896), то воно було успішним: для постійного проживання у Нідерландах та роботи як професора охорони здоров’я та судової медицини Утрехтського університету подружжя 1899 р. повернулося з сином. До речі, Х.Ейкман працював тут до свого виходу на пенсію 1928 р. через негаразди із станом здоров’я. 1929 р. за заслуги у відкритті, за висловом самого ученого, «додаткових чинників» для здоров’я людини – вітамінів – і було Х.Ейкману у партнерстві з Ф.Гопкінсом присуджено Нобелівську премію. Ось грані славного шляху цього всесвітньо відомого ученого: член Нідерландської королівської академії наук та мистецтв; зарубіжний науковець НАН США; почесний член Лондонського королівського інституту санітарії. Крім того, ним одержано ряд дворянських титулів, а урядом Нідерландів на його честь засновано спеціальну медаль Ейкмана. Помер учений 1930 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Христіан Ейкман (Eijkman) за заслуги у відкриттi додаткових чинників для здоров’я людини – вітамінів роки життя: 1858 - 1930 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок