Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вільям Хоуард Стайн (Stein) за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази роки життя: 1911 - 1980 рр.

Нобелівський лауреат Вільям Хоуард Стайн (Stein) за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази роки життя: 1911 - 1980 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Вільям Хоуард Стайн (Stein) за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази роки життя: 1911 - 1980 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,84 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вільям Хоуард Стайн (Stein)


за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази
роки життя: 1911 - 1980 рр.
Американський біохімік В.Стайн народився 25 червня 1911 р. у Нью Йорку в родині бізнесмена. Стайн починав освіту в школі Лінкольна – прогресивному навчальному закладі при вчительському коледжі Колумбійського університету. Під кінець шкільного курсу він два останніх роки одночасно відвідував заняття в академії Філіпс-Екзетер в Андовері (Штат Массачусетс). 1929 р. Стайн вступив до Гарвардського університету і через 4 роки одержав ступінь бакалавра з хімії. Він продовжував вивчати хімію в Гарварді, але невдалий перший рік майже примусив його кинути заняття. Однак замість цього Стайн вирішив переключитися на біохімію й 1934 р. перейшов до Коледжу лікарів і хірургів Колумбійського університету, знайшовши тут головні стимули для інтелектуального підйому. За дисертацію, присвячену амінокислотному складу білка еластину, йому 1938 р. було присуджено докторський ступінь, після чого Стайн почав працювати в Рокфеллерівському інституті медичних досліджень (нині Рокфеллерівський університет) у Нью-Йорку. Коли США вступили до другої світової війни, Мура призвали в армію. Він проходив службу у Вашингтоні, виконуючи військові дослідницькі програми. Після закінчення війни Стайн продовжує раніше початі дослідження в галузі кількісного аналізу амінокислот. На той час, коли Стайн 1945 р. став повним професором Рокфеллерівського університету, він вже провів аналіз амінокислот, виявлених у найрізноманітніших білках. Втім, основні зусилля він зосередив на ферменті рибонуклеазі, одному з багатьох тисяч органічних каталізаторів, що регулюють хімічні реакції в живих організмах. 1967 р. було підтверджено передбачення Стайна і Мура про місце активного центру цієї молекули, коли було відкрито тривимірну конфігурацію рибонуклеази. Стайн і Мур свого часу зазначали, «що далеко не всі макромолекули можна описати так точно, як молекули рибонуклеази чи гемоглобіну. Таке знання взаємозв'язку між структурою і функціями є основним для раціонального підходу до складного синергізму живих систем». 1972 р. Стайну і Муру спільно із К.Анфінсеном було присуджено Нобелівську премію з хімії «за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази», адже розуміння каталітичної дії ферментів залежить від місця розташування його активної ділянки. 1969 р. учений важко занедужав. Попри паралічу і прикутості до крісла-качалки Стайн зберіг жвавий інтерес до наукових досліджень до останніх днів свого життя. Він помер 2 лютого 1980 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Вільям Хоуард Стайн (Stein) за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази роки життя: 1911 - 1980 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок