Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Пол Боєр (Boyer) за значні досягнення в галузі хімії рік народження: 1918 р.

Нобелівський лауреат Пол Боєр (Boyer) за значні досягнення в галузі хімії рік народження: 1918 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Пол Боєр (Boyer) за значні досягнення в галузі хімії рік народження: 1918 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,98 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Пол Боєр (Boyer)


за значні досягнення в галузі хімії
рік народження: 1918 р.
Пол Боєр народився у 1918 р. у Прово (штат Юта, США). Його батько був лікарем остеопатом. Велика депресія 30-х років торкнулася і сім’ї Боєрів, про що у Пола лишилися дитячі спогади. Спочатку Пол Боєр відвідував початкову школу Паркера, а потім перейшов до середньої муніципальної школи у Прово, яку закінчив 1934 р. Потім він вступив до Університету Брайана Янга, де брав активну участь у соціальному житті та в органах студентського самоврядування. В університеті його захопили хімія та математика, курс кількісного та якісного аналізу, відвідуючи який він вперше оцінив красу і привабливість точних вимірювань. Дипломну роботу він виконував у Дослідницькій фундації Алумні у Вісконсіні і захистив її 31 серпня 1939 р. Після цього він працює під керівництвом професора П.Філіпса на біохімічному факультеті Вісконсінського університету у Медісоні. Об’єктом досліджень стали обмін речовин та ензими. Докторську дисертацію Боєр захищав навесні 1943 р., коли країна перебувала у стані війни. Після цього він очолив військовий проект у Стенфордському університеті. У цей час військовий Комітет із медичних досліджень спонсорував проект Стенфордського університету з питань протеїнів кров’яної плазми. Група дослідників дійшла висновку, що стабілізацію дає сіль оцтової кислоти, а найефективнішим є бутират. Цей метод був швидко прийнятий і використовується до сьогодні. Далі його лабораторні дослідження проходили в Інституті медичних досліджень у Бетесді (штат Меріленд). 1955 р. він отримав нагороду Американського хімічного товариства за дослідження в галузі хімії ензимів. 1956 р. він став професором медицини в Університеті Міннесоти у Міннеаполісі. Від 1959 до 1960 р. він очолював біохімічне відділення Американського хімічного товариства. З групою дослідників він ставив експерименти з ензимами та з синтезу аденозинтрифосфату. Результатом цих експериментів став винахід нового типу фосфорилованого протеїну, проміжної ланки в утворенні аденозинтрифосфату з фосфорильною групою, приєднаною до гістидинового осаду. 1963 р. він проводив лабораторні дослідження, висновком з яких стало те, що ензимно-зв’язаний фосфогістидин, який він винайшов, був зв’язною ланкою у процесі фосфорилування на субстратному рівні циклу лимонної кислоти. 1965 р. його призначено на посаду директора у тільки-но створеному Інституті молекулярної біології при Каліфорнійському університеті у Лос-Анджелесі. Досягти успіху у його дослідженнях певною мірою допомогли наукові конференції, які він відвідував у багатьох країнах світу, таких, як Південно-Африканська Республіка, Японія, Швеція, Франція, Німеччина, Росія, Італія, Уельс, Аргентина, Іран. Пол Боєр був нагороджений Нобелівською премією 1997 р. за значні досягнення в галузі хімії. Пол Боєр одружений, має трьох дітей.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Пол Боєр (Boyer) за значні досягнення в галузі хімії рік народження: 1918 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок