Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Філіп Шарп (Sharp) за відкриття переривчастої будови генів рік народження: 1944 р.

Нобелівський лауреат Філіп Шарп (Sharp) за відкриття переривчастої будови генів рік народження: 1944 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Філіп Шарп (Sharp) за відкриття переривчастої будови генів рік народження: 1944 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,65 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Філіп Шарп (Sharp)


за відкриття переривчастої будови генів
рік народження: 1944 р.
Американський генетик Філіп Шарп народився 6 червня 1944 р. в містечку Фалмет, штат Кентуккі. 1966 р. Шарп закінчує Юніон Коледж у Барбервілі (штат Кентуккі), здобувши диплом бакалавра з хімії та математики. 1966-1969 рр. Шарп працює асистентом відділу хімії Іллінойського університету в Урбані, де захищає докторську дисертацію з хімії. У 1969-1971 рр. він спеціалізується в Каліфорнійському технологічному інституті в Пассадені; у 1972-1974 рр. – в лабораторії Коулд Спринг Харбор у Нью-Йорку. З 1974 р. Ф.Шарп обіймає посаду доцента Центру дослідження раку та Відділу біології в Массачусетському технологічному інституті в Кембриджі (з 1979 р. – професор, у 1982-1985 рр. – заступник директора, у 1985-1991 рр. – директор Центру дослідження раку). Починаючи з 1991 р., Ф.Шарп очолює Відділ біології Массачусетського технологічного інституту. Напрями його досліджень – будова генів та механізми передавання спадкової інформації. 1977 р. Ф.Шарп відкриває, що деякі гени мають переривчасту будову – вони складені із окремих сегментів. У той же час незалежно від Шарпа ідентичні результати опублікував Р.Робертс з лабораторії Коулд Спринг Харбор. На основі нових даних обидва вчені передбачили, а пізніше експериментально підтвердили існування невідомого на той час генетичного процесу – генного зрощування (злиття деяких генних сегментів), що передує передачі генетичної інформації. Відкриття Ф.Шарпа та Р.Робертса має фундаментальне значення для сучасних досліджень у біології та медицині. Воно змінило сучасний погляд на еволюцію організмів, а саме: еволюційний розвиток, окрім мутації, може відбуватися і з використанням іншого, ефективнішого та швидшого механізму – перегрупування генних сегментів у нові функціональні одиниці. Деякі спадкові захворювання зумовлені помилками в генному зрощуванні. Відкриття генетичного механізму злоякісних утворень дає надію на те, що будуть віднайдені нові методи лікування онкологічних захворювань. 1993 р. Ф.Шарпу і Р.Робертсу була присуджена Нобелівська премія з фізіології і медицини “за відкриття переривчастої будови генів”. Ф.Шарп є членом Американської національної академії наук, Американської академії гуманітарних та природничих наук, Американської асоціації розвитку науки, Європейської організації з молекулярної біології, Американського філософського товариства, Ради Американського товариства з біохімії та молекулярної біології.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Філіп Шарп (Sharp) за відкриття переривчастої будови генів рік народження: 1944 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок