Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Надін Гордимер (Nadine Gordimer) за літературну творчість рік народження: 1923 р.

Нобелівський лауреат Надін Гордимер (Nadine Gordimer) за літературну творчість рік народження: 1923 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Надін Гордимер (Nadine Gordimer) за літературну творчість рік народження: 1923 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,76 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Надін Гордимер (Nadine Gordimer)


за літературну творчість
рік народження: 1923 р.
Прозаїк з Південно-Африканської Республіки Надін Гордимер народилася 1923 р. в родині ювеліра в одному з шахтарських селищ неподалік від Йоганнесбурга. Навчалася вона в університеті Вітватерсранду. В 40-50-х роках у ПАР утверджувався апартеїд, зростала расова дискримінація, були заборонені шлюби між людьми різного кольору шкіри. Сама письменниця згадувала, що в дитинстві сприймала “власну білу шкіру” як ознаку переваги, лише згодом ніби пережила друге народження. Ситуація в країні для творчої інтелігенції була нестерпною: заборонено і спалено 12 тис. назв книг від Мопассана до Хемінгуея і Фолкнера; більшість письменників, зокрема П. Абрахамс і А. Ла Гума, емігрували. Перша збірка оповідань Н.Гордимер “Обличчям до обличчя” побачила світ 1949 р., а 1953 р. вийшов її перший роман “Брехливі дні”, молода героїня якого Хелен проходить таку ж еволюцію, як і особисто письменниця. Творчість Гордимер відбила всю складність суспільно-політичних обставин, характерних для Півдня Африки (хоча Гордимер повсякчасно підкреслювала, що не була рупором політичних ідей). Романи Гордимер “Світ чужих” (1958) і “Можливість кохати” (1963) – про втечу героя від жорстокості світу в своє особисте, ізольоване життя. Світовий резонанс мав роман “Народ Джулая” (1981). В центрі оповіді – родина архітектора Смайлза, яка втекла з Йоганнесбурга в село і живе у власного слуги. Глибоко психологічно Гордимер вимальовує стосунки між жителями села і сім’єю білих, аналізує соціальну і культурну прірву між ними. Потім вийшли романи “Іграшка природи” (1987), “Оповідь мого сина” (1990); серед збірок оповідань слід відзначити “Шість футів землі” (1956), “Слід П’ятниці” (1960), “Не підлягає оголошенню” (1965), “Супутники Лівінгстона” (1971), “Напевне, в понеділок” (1976). Якось Гордимер зауважила, що всі її твори складають єдину книгу. І романи, й десятки оповідань авторки пронизує як тема расизму, так засудження егоїзму і роз’єднаності між людьми, бездуховності й нетерпимості. Кілька разів Гордимер висували на Нобелівську премію. Вона відкрилася навіть, що вже втратила надію її одержати. 1991 р. Нобелівську премію було присуджено Надін Гордимер «за літературну творчість».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Надін Гордимер (Nadine Gordimer) за літературну творчість рік народження: 1923 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок