Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Карл Фрідріх Георг Шпіттелер (Spitteler) за незрівнянний епос “Олімпійська весна” роки життя: 1845 - 1924 рр.

Нобелівський лауреат Карл Фрідріх Георг Шпіттелер (Spitteler) за незрівнянний епос “Олімпійська весна” роки життя: 1845 - 1924 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Карл Фрідріх Георг Шпіттелер (Spitteler) за незрівнянний епос “Олімпійська весна” роки життя: 1845 - 1924 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,08 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Карл Фрідріх Георг Шпіттелер (Spitteler)


за незрівнянний епос “Олімпійська весна”
роки життя: 1845 - 1924 рр.
Швейцарський поет, романіст і автор есе К.Шпіттелер народився 24 квітня 1845 р. у Листалі, неподалік від Базеля, в родині урядового службовця. 1849 р. через зміну місця роботи батька родина переїхала в Берн, а Карл залишився в Базелі, де і вступив до місцевої гімназії, в якій одержав підготовку на університетському рівні з ряду предметів. Ще з раннього дитинства Карл виявив здібності до музики і малювання, хлопчик спочатку мріяв стати художником, проте, під впливом філолога В.Вакернагеля й історика Я.Буркхардта, які зародили в ньому любов до поезії, надихнувся на написання власних віршів. 1863 р. Шпіттелер став студентом Цюріхського університету на факультеті права. З 1865 р. по 1870 р. він вивчає теологію в Цюріху, Гейдельберзі і Базелі, маючи намір прийняти сан священика, але змінює плани, щоб мати можливість зайнятися літературою. З 1871 р. Шпіттелер працює домашнім вчителем у родині російського генерала і 8 років живе в Петербурзі. У Петербурзі він закінчив поему “Прометей і Еїметей”, що є алегорією з метафоричними паралелями до конфліктів і протиріч сучасної епохи. 1879 р. після повернення до Швейцарії письменник видає цю поему власним коштом (цей акт не був помічений читацькою аудиторією). 1881 р. він стає вчителем у Нойвеллі і працює журналістом у газетах Базеля і Цюріха, продовжуючи письменницьку діяльність. За два роки ним було написано 5 творів. 1892 р., одержавши спадщину, родина письменника переїхала до Люцерни, де К.Шпіттелер займається тільки своєю творчістю. Тут ним написано “Балади” (1896), “Міжгір’я Сен-Горард” (1897), повість “Лейтенант Конрад” (1898), збірка критичних есе “Кумедні істини” (1898). Однак широкої популярності ці видання йому не принесли. Популярність прийшла після публікації поеми “Олімпійська весна”, що стала вершиною творчості поета. Фантасмагорія, міфологія, гумор, алегорія і релігія (поема складалася з п'яти книг у 600 сторінок) злилися у шедеврі німецької літератури. У 75-річному віці Шпіттелер одержав Нобелівську премію з літератури 1919 р. “за незрівнянний епос “Олімпійська весна”. Член Шведської академії наук Х.Йєрне назвав міфологію письменника “унікальною формою саморозкриття, коли у боротьбі вільного волевиявлення з нав'язаною необхідністю з'являються на рівні ідеальної уяви людські страждання, надії і розчарування”. Особисто Шпіттелер не міг бути присутнім на врученні премії через хворобу і її було передано через посла. Він помер через чотири роки, 23 грудня 1924 р. у Люцерні. У некролозі, написаному Роменом Роланом, Шпіттелер називався “німецьким Гомером, найбільшим національним поетом з часів Ґете, єдиним майстром епічного жанру після смерті Мільтона, фігурою, що осібно проходить в сучасному мистецтві”.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Карл Фрідріх Георг Шпіттелер (Spitteler) за незрівнянний епос “Олімпійська весна” роки життя: 1845 - 1924 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок