Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> НУДЬГА Григорій Антонович Український літературознавець і критик

НУДЬГА Григорій Антонович Український літературознавець і критик

Назва:
НУДЬГА Григорій Антонович Український літературознавець і критик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,97 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
НУДЬГА Григорій Антонович
Український літературознавець і критик
Народився 21 січня 1913 р. в с. Артюхівка на Сумщині в родині селянина. Навчався у Гадяцькому педагогічному технікумі. У 1938 р. закінчив Київський університет. Пройшов фронтовими дорогами Великої Вітчизняної війни. Після війни продовжував педагогічну і науково-пошукову роботу.
Перша його праця «Українська пісня серед народів світу» (1960) розкриває досі незвідані аспекти вивчення національної культури. Автор знаходить перегуки з піснею «їхав козак за Дунай» не тільки у фольклорі країн Подунав’я, а й у французькій та німецькій народній творчості. Г. Нудьга — автор таких книжок, як «Листування запорожців з турецьким султаном» (1963), «Українська балада» (1970), «Український поетичний епос. Думи» (1971), «Слово і пісня. Дослідження» (1985).
Г. Нудьга досліджує долю юнаків з України, які навчалися, здобували вчені звання, працювали професорами, ректорами в західноукраїнських університетах і робили вагомий внесок у розвиток світової науки.
Учений допоміг повернути в історію української літератури латино мовну поезію XV—XVI ст., яка принесла в Україну ідеї Ренесансу і сприяла розвитку поезії українською мовою.
Помер 1994 р. у Львові.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: НУДЬГА Григорій Антонович Український літературознавець і критик

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок