Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Аматья Сен (Sen) за внесок в економічний аналіз добробуту населення рік народження: 1933 р.

Нобелівський лауреат Аматья Сен (Sen) за внесок в економічний аналіз добробуту населення рік народження: 1933 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Аматья Сен (Sen) за внесок в економічний аналіз добробуту населення рік народження: 1933 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,65 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Аматья Сен (Sen)


за внесок в економічний аналіз добробуту населення
рік народження: 1933 р.
Англійський економіст, філософ і соціолог А.Сен народився в Індії 1933 р. у штаті Бенгалія. Родина хлопчика не бідкувала, але страждання навколишніх запам'яталися йому на все життя. Почавши навчання на батьківщині, він продовжував його в Кембриджі (Англія), де 1959 р. одержав ступінь доктора філософії. Від 1963 до 1971 р. А. Сен – професор в університеті в Делі (Індія). Впродовж 1971-1977 рр. він працює в Лондонській школі економіки, а потім у Духовній семінарії в Оксфорді. Від 1989 р. до 1997 р. А.Сен працює у Гарвардському університеті (США). Нині він – головний науковець Коледжу Св. Трійці в Кембриджі. Дослідження А.Сена з теорії колективних рішень і громадського вибору дають відповіді на багато фундаментальних питань економічної теорії: Що спричинює реальні проблеми недоїдання і голоду в сучасному світі? Як обчислити економічну нерівність? Чи можна порівняти розподіл добробуту між різними товариствами? Як оцінювати результати колективних рішень? На думку А.Сена найважливішою для світового співтовариства відповідне розуміння економіки продовольчої проблеми. Причинами голоду, на його думку, є не тільки низька заробітна плата, нестача продовольства, висока бідність, але і зовсім інші економічні чинники, пов'язані з цим ланцюжками загальних економічних і етичних проблем. Учений багато уваги приділяє країнам, що розвиваються. Фактично всі його роботи (1981, 1982, 1985) присвячені їх економікам. Він стверджує, що значна бідність і масовий голод можуть існувати навіть за високого і зростаючого виробництва. Його аналіз показав, що у всіх випадках масового голоду існують великі соціальні групи, що не страждають від виснаження; голод, як правило, поширюється по країні подібно інфекційному захворюванню: «експортується» з уражених голодом регіонів на «здорові» території. Нобелівською премією з економіки 1998 р. А.Сен нагороджений «за внесок в економічний аналіз добробуту населення». Однак, у науковому світі він більш відомий своїми розробками в теорії бідності, нерівності й дослідженнями відповідних соціальних проблем: він вивів економічну теорію з спліну, у якому вона довгий час знаходилася після появи перших робіт у цій галузі К.Ерроу.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Аматья Сен (Sen) за внесок в економічний аналіз добробуту населення рік народження: 1933 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок