Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Роберт Лукас (Lucas) за величезний внесок у розвиток і практичне застосування гі-потези про раціональні очікування рік народження: 1937 р.

Нобелівський лауреат Роберт Лукас (Lucas) за величезний внесок у розвиток і практичне застосування гі-потези про раціональні очікування рік народження: 1937 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Роберт Лукас (Lucas) за величезний внесок у розвиток і практичне застосування гі-потези про раціональні очікування рік народження: 1937 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,79 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Роберт Лукас (Lucas)


за величезний внесок у розвиток і практичне застосування гі-потези про раціональні очікування
рік народження: 1937 р.
Відомий американський економіст Р.Лукас народився 15 вересня 1937 р. в Якімі (штат Вашингтон). Після закінчення середньої школи 1955 р. він вступив на історичний факультет Чиказького університету, який закінчив 1953 р. Але, за його власним зізнанням, більший інтерес у нього викликала економіка. Ось чому Лукас повертається до Чиказького уні-верситету, де навчається на економічному факультеті. Тут він 1964 р. закінчує аспірантуру, захистивши дисертацію на здобуття вченого ступеня доктора економічних наук. Свою фахову діяльність Лукас розпочав 1962 р. лектором економічного факультету Чиказького університету, але через рік він переходить працювати асистент-професором економіки в Уніве-рситеті Карнегі-Меллона, від 1967 р. – до-центом, з 1970 р. – професором економіки. В цьому університеті Лукас працював впродовж 11 років і згадував цей час як прекрасний творчий період, коли були сформовані основи світогляду майбутнього вченого і започатковані перші дослідження з теорії утворення та динаміки очікувань. Від 1975 р. Лукас працює професором економіки Чиказького університе-ту. Впродовж 8 років він був заступником декана економічного факульте-ту, а у 1986-88 рр. очолював його. У цей період Лукас активно співпрацює з авторитетними науковими виданнями. Найбільший вклад у розвиток теорії макроекономіки, в першу чергу – теорії раціональних очікувань Лукас вніс через узагальнення, систематизацію і класифікацію різних методик та економічного інструментарію. Ним було висунуто і перевірено практикою тезу про раціональність очікувань, сформульовано принципи та ви-рішено питання макроекономічної оцінки економічної політики. Теорія раціональних очікувань не передбачає державного втручання в економіку. Учений запропонував механізм прогнозування раціональності основної частини чинників, що впливають на майбутні зміни економічних показників, а відповідно і можливість розрахунку та обліку майбутніх умов на ринку, що розвивається. Саме за величезний внесок у розвиток і практичне застосування гі-потези про раціональні очікування Королівська академія наук Швеції нагородила Р.Лукаса Нобелівською премією з економіки 1995 р. Теоретичні дослідження Лукаса опубліковані в багатьох його пра-цях, зокрема, це «Очікування і нейтральність грошей» (1972), «Рівноважна модель в економічному циклі» (1975), «Нариси з теорії еко-номічного циклу» (1981), «Нова класична макроекономіка» (1984) та ін. Р.Лукас – член Американської академії мистецтв і наук, Американської національної академії наук, почесний доктор Паризького універси-тету та Афінського університету економіки і бізнесу, член багатьох професійних та громадських організацій і редколегій наукових журналів.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Роберт Лукас (Lucas) за величезний внесок у розвиток і практичне застосування гі-потези про раціональні очікування рік народження: 1937 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок