Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Вавілов – великий вчений, генетик, організатор науки, мандрівник

Вавілов – великий вчений, генетик, організатор науки, мандрівник

Назва:
Вавілов – великий вчений, генетик, організатор науки, мандрівник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,51 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
Вавілов – великий вчений, генетик, організатор науки, мандрівник


ПЛАН
Вступ
1. Становлення М.І.Вавілова як вченого і невтомного дослідника
2. Перші велики досягнення М.І.Вавілова
3. Наукові подорожі М.І.Вавілова
4. Складний період життя і наукової діяльності М.І.Вавілова
5. Внесок М.І.Вавілова у світову науку
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
М.І.Вавілову довелося бути одночасно вченим-агрономом і організатором сільськогосподарської науки, генетиком і селекціонером, ботаніком і географом, мандрівником і представником Країни Рад по імпорту насіння, машин, устаткування, директором основних наукових центів генетики і прикладна ботаніка, організатором і першим президентом ВАСХНІЛ, членом ВЦИК, керівником мережі дослідних станцій і опорних пунктів. До того ж це лише швидке перерахування тільки основних напрямків його титанічної праці.
При всій різноплановості його діяльності вона на рідкість цільна: усе своє життя в науці, починаючи зі студентських лав, М.І.Вавілов присвятив вивченню культурних рослин, переслідуючи шляхетну мету - підвищити їхню врожайність, усунути тим самим погрозу недостачі продуктів харчування для жителів нашої країни і всього людства.
Вчені усього світу віддають данину поваги проробленій роботі академіку М. І. Вавілову. У нашій країні протягом багатьох років його праці були забуті. Забуття праць Вавілова відкинуло сільське господарство країни на кілька десятків років тому. Псевдовчення Лисенка завдало непоправної шкоди сільському господарству країни. У сталінських катівнях Гулагу гинули в самий потрібний і важкий для країни час вчені зі світовими іменами - цвіт нашої нації. Серед них був і М.І.Вавілов.
1. Становлення М.І.Вавілова
як вченого і невтомного дослідника
М. І. Вавілов народився в Москві 26-го листопада 1887 року. Батько його був здатним комерційним діячем, що пройшов через важке дитинство. Він щиро любив своїх синів, Миколу і Сергія (згодом стали геніальними росіянами вченими), дочка Лідію - мікробіолога, що померла в роки своєї молодості, і Олександрові, що став пізніше лікарем. Микола був поміщений батьком у Московське комерційне училище. Його ж тягнуло до себе природознавство.
Як багато видатні вчених М. І. Вавілов рано став займатися самостійною роботою. По закінченні училища Вавілов надійшов у Московський Сільськогосподарський Інститут, де і почалася його активна наукова діяльність (нині Сільськогосподарська Академія імені К. А. Тімірязєва), що він закінчив у 1911 році. Його дипломна робота "Голі слимаки (равлики), що ушкоджують поля і городи в Московській губернії", опублікована в 1910 році, відразу ж була оцінена по достоїнству і навіть визнана гідною премії Московського політехнічного музею.
У 1909 році, будучи ще студентом 2-го курсу, він виступає на урочистому засіданні студентського кружка - кружка аматорів природознавства, - присвяченому 100-річчю з дня народження Дарвіна, з доповіддю "Дарвінізм і експериментальна морфологія".
Таким чином, ще на студентській лаві визначилося коло наукових інтересів Вавілова - від прикладних питань сільського господарства до самих широких теоретичних питань еволюційної біології. Уже тоді багатьом з його оточення було ясно, що його як ученого чекає велике майбутнє. Пізніше, один з його вчителів агрохімік Д. М. Прянишников скаже про Вавілова: "Ми не говоримо, що він геній тільки тому, що він наш сучасник".
2. Перші велики досягнення М.І.Вавілова
Працюючи в Д. М. Прянишникова, по закінченню інституту, Вавілов одночасно став учнем і співробітником основоположника вітчизняної селекції сільськогосподарських рослин професора Д. Л. Рудзинского, що заснував Селекційну станцію при Московському сільськогосподарському інституті. Миколі Івановичу везло на корифеїв! Це завжди був прояв взаємного тяжіння. Крім Д. М. Прянишникова і Д. Л. Рудзинского, Микола Іванович у перші роки свого наукового розвитку зблизився з такими високоталановитими діячами селекції і мікології, як С. І. Жегалов і А. А. Ячевский.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вавілов – великий вчений, генетик, організатор науки, мандрівник

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок