Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Микита Юхимович Шаповал в історії української революції

Микита Юхимович Шаповал в історії української революції

Назва:
Микита Юхимович Шаповал в історії української революції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,93 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Ім'я Микити Шаповала - видатного педагога, публіциста, науковця та полі
тичного діяча зараз повертається до нашого народу завдяки зусиллям суч
асних дослідників літератури та історії


Микита Юхимович Шаповал в історії української революції


Ім'я Микити Шаповала - видатного педагога, публіциста, науковця та політичного діяча зараз повертається до нашого народу завдяки зусиллям сучасних дослідників літератури та історії. Один з них - Василь Терещенко вирішив показати значний внесок М. Шаповала в розвиток української просвіти і педагогіки, тим самим виразити щиру пошану і вдячність цьому борцеві за свободу і незалежність України, у підмурівок державності якої ним покладений не один камінь.
Знання і могутність -
це одне й те саме.
Ф. Бекон
Велетень із Донбасу, вірний син України Микита Юхимович Шаповал в історії української революції і світовій науці займає почесні місця.
За професією лісничий, український соціал-революціонер за політичним покликанням, поет і публіцист за натхненням, людина-вулкан за темпераментом, невиснажений організатор і непохитний лідер, він вніс вагомий внесок у розвиток лісівництва, української літератури, журналістики, історії і соціології. Ним зроблені філософські тлумачення національних проблем, розроблені засади української визвольної ідеології.Творчі здобутки Микити Юхимовича надзвичайно великі. Тільки в його архіві зберігається 340 статей, 36 книг, 3 поетичних збірки і 5 підручників.Об'ємна творча спадщина М.Шаповала науковцями досліджена поки що недостатньо. І наше слово про нього - спромога показати значний внесок Микити Шаповала в розвиток української просвіти та педагогіки.
Перші кроки просвітницьких спроб Микита Шаповал зробив підлітком у рідній Сріблянці, читаючи односельцям напам'ять твори з Шевченкового "Кобзаря".Навчаючись у школах та працюючи на шахті, Микита завжди прагнув поділитися прочитаним зі своїми ровесниками або шахтарями "Голубівської" шахти. Залучившись до співу народних і церковних пісень в Комишувасі, Шаповал став одним з шанованих хлопців у молодецькому гурті. Юний талант природа обдарувала багато.До поетичних проявів і чудового співу за період навчання в Новоглухівській лісній школі додається майстерна гра на гітарі. Стихійне просвітительство серед молоді переростає в постійну потребу нести людям українське поетичне слово Т. Шевченка, українські народні пісні.Популярність серед ровесників не виховує в Микиті Шаповала зверхності чи зневажливого ставлення до інших. Навпаки, інтуїтивно розуміючи свої високі природні здібності, Микита їх вдосконалює постійною самоосвітою. Цим він збагачує себе і як місцевий просвітитель. Серед молоді Микита Шаповал стає визнаним неофіційним навчителем.Новоглухівська лісна школа в своїй програмі навчання не передбачала таких предметів, як педагогіка і психологія. Проте основи цих наук учням школи закладали їх вчителі, розуміючи, що майбутній лісовий кондуктор буде працювати хоч і в лісі, але з людьми.У Маяцькому лісництві Микита Шаповал, під впливом ученого-лісівника Олександра Макаренка, знайомиться з соціалістичними ідеями. Популярна соціалістична ідея на той час особливо приваблювала молодь.
Хаос різноманітних політичних, соціальних, національних та інших течій, різнобарв'я лозунгів і закликів могли заплутати будь-кого. Не обминуло це і Микиту Шаповала: дуже вже йому хотілося негайно звільнити простий люд від експлуататорів, дати можливість йому оволодівати знаннями, зростати культурно. Напрочуд швидко пройшла молодецька хвороба. Ознайомившись з Маніфестом "Самостійна Україна" Миколи Міхновського, Микита Шаповал протягом усього життя не змінив своїх поглядів, за будь-яких ситуацій залишався вірним українській національній ідеї. Згодом до загальнокультурного і літературного просвітительства додається політика - він активний український соціал-революціонер, але противник терору.Працюючи лісничим, Микита Шаповал жадібно оволодіває політичними знаннями за допомогою харківських революціонерів. Навчаючись сам, він навчає і своє оточення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Микита Юхимович Шаповал в історії української революції

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок