Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Одіссеас Елітіс (Elytis)

Нобелівський лауреат Одіссеас Елітіс (Elytis)

Назва:
Нобелівський лауреат Одіссеас Елітіс (Elytis)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,61 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Одіссеас Елітіс (Elytis)


за поетичну творчість, яка ґрунтується на грецькій традиції і в якій з почуттям та інтелектуальною проникливістю змальовує боротьбу сучасної людини за свободу й незалежність
роки життя: 1911 - 1996 рр.
Одіссеас Елітіс - псевдонім грецького поета Одіссеаса Алепуделіса, який народився в Іракліоні на острові Крит 2 листопада 1911 р. в родині заможних землевласників з острова Лесбос в Егейському морі. Коли хлопчику виповнилося 6 років, родина переїхала до Афін, де Одіссіас закінчив початкову й середню школу. Від 1930 до 1935 р. майбутній поет вивчав юриспруденцію в Афінському університеті, однак диплом так і не захистив. 1939 р. вийшла перша книга віршів «Орієнтири». 1940-1941 р. письменник воював проти фашистської агресії. У цей період він усвідомлює, що «вища поезія є станом духу, в якому протилежності немов би перестають існувати». Його «Героїчна й елегійна пісня про поручика, що загинув в Албанії» (1943) була дуже популярна серед грецької молоді. Після звільнення Греції Елітіс від 1945 до 1946 р. працював в Інституті національного радіомовлення в Афінах, а згодом протягом двох років друкував статті й огляди на літературні теми в газеті «Кафімерни». У 1948 р. він переїжджає до Парижа, де три роки вивчає літературу в Сорбонні. У Парижі письменник захоплюється образотворчим мистецтвом і мистецтвознавством, друкує статті в журналі «Порив». Повернувшись до Греції (1953), Елітіс знову працює в Інституті національного радіомовлення. Його наступний літературний твір «Достойно єсть» (перша державна премія в країні за поезію, 1948-1959) - це духовна автобіографія у віршах і прозі. 1960 р. Елітіс друкує збірник віршів «Шість і одна для неба». Від 1965 до 1968 р. Елітіс працює в адміністративній раді грецького Національного театру. Протягом багатьох років Елітіс писав поему «Марія Нефелі», яка була видана 1978 р. 1979 р. Елітіс був нагороджений Нобелівською премію «за поетичну творчість, яка ґрунтується на грецькій традиції і в якій з почуттям та інтелектуальною проникливістю змальовує боротьбу сучасної людини за свободу й незалежність». Елітіс був не тільки письменником, а й художником. Крім Нобелівської премії, він був удостоєний 1960 р. Національної премії Греції в сфері поезії (поету вручено першу таку премію), а також ордена Фенікса (1965). О.Елітіс помер 1996 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Одіссеас Елітіс (Elytis)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок