Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ахмед Зевейл (Zewail) за вивчення перехідних станів хімічних реакцій за допомогою методу спектроскопії рік народження: 1946 р.

Нобелівський лауреат Ахмед Зевейл (Zewail) за вивчення перехідних станів хімічних реакцій за допомогою методу спектроскопії рік народження: 1946 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Ахмед Зевейл (Zewail) за вивчення перехідних станів хімічних реакцій за допомогою методу спектроскопії рік народження: 1946 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,64 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ахмед Зевейл (Zewail)


за вивчення перехідних станів хімічних реакцій за допомогою методу спектроскопії
рік народження: 1946 р.
Ахмед Зевейл народився 26 лютого 1946 р. в Єгипті у Дісуні. Його батько був урядовим службовцем, а також вів приватну справу. Із самого дитинства хлопчик виявив хист до фізичних наук – математики, механіки та хімії. Після закінчення середньої школи А.Зевейл вступив на науковий факультет Александрійського університету . На першому курсі він займався математикою, фізикою, хімією й геологією, а на другому його включають в елітну наукову групу з хімії. Після одержання звання бакалавра його було призначено на університетську посаду лаборанта. Отже, в 21-річному віці він починає провадити «професорські лекції». А.Зевейл продовжує своє навчання у США й у Пенсільванському університеті, захищає кандидатську дисертацію. На початку 1974 р. він переїздить до Берклі, де працює над докторською дисертацією зі спектроскопії пар молекул – даймерів, вимірює їхні послідовні зв’язки. 1989 р. багато відомих університетів оголосили нові вакантні посади. Зевейл вирішив надіслати заяви у деякі з них; після співбесід і зустрічей йому було запропоновано посаду професора в багатьох із цих провідних університетів, включаючи й Гарвардський, Калтехський, Чиказький, Райївський та Північно-Західний. Нобелівська премія з хімії 1999 р. присуджена Ахмеду Зевейлу «за вивчення перехідних станів хімічних реакцій за допомогою методу спектроскопії». Зевейл – почесний професор багатьох американських і європейських університетів, член Національної академії наук США і багатьох академій інших країн, його відмічено багатьма нагородами, медалями й преміями. На своїй історичній батьківщині – в Єгипті – його нагороджено орденом «За заслуги» І ступеня; тут його поважають як національного героя (1998 р. з його портретом були випущені поштові марки). Серед інших нагород А.Зевейла – премія Роберта А.Уелча, премія Вольфа, премія короля Файсаля, медаль Бенджаміна Франкліна, нагорода Пітера Дебая, премія І.О.Лоуренса. Його обрано членом Національної академії наук США, Американської академії мистецтв і наук, Єпископальної академії наук, Європейської академії мистецтв, математичних і гуманітарних наук, членом Американського фізичного товариства. Він є також членом Королівської датської академії наук і мистецтв і Королівського лондонського товариства.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ахмед Зевейл (Zewail) за вивчення перехідних станів хімічних реакцій за допомогою методу спектроскопії рік народження: 1946 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок