Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ГЛОВІНСЬКИЙ Євген Видатний економіст і громадський діяч української діаспори

ГЛОВІНСЬКИЙ Євген Видатний економіст і громадський діяч української діаспори

Назва:
ГЛОВІНСЬКИЙ Євген Видатний економіст і громадський діяч української діаспори
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,59 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ГЛОВІНСЬКИЙ Євген
Видатний економіст і громадський діяч української діаспори
Народився 1894 р. у Ржищеві Київської області. Брав активну участь у визвольній боротьбі армії УНР. У 1922 р. емігрував до Чехословаччини.
Наукову діяльність розпочав в Українській господарській академії у Подебрадах. Працював асистентом на кафедрі фінансів, вивчав фінансову систему УРСР. Першою його науковою працею була стаття «Проблеми розрахункового балансу України» (1928), надрукована у журналі «Український економіст».
З 1930 по 1939 p. наукова робота Є. Гловінського пов’язана з Українським науковим інститутом у Варшаві, де він працював секретарем економічного семінару, вивчав стан грошової системи та розрахункового балансу України, інфляції, податкової реформи, кредиту та розвитку нової економічної політики в УРСР. 1939 p. у Варшаві вийшла його фундаментальна монографія «Фінанси УРСР» — одна з найважливіших праць з питань економіки, що з’явилися в еміграції.
У повоєнні роки наукова й педагогічна діяльність Є. Гловінського була пов’язана з Мюнхеном. У 50-х роках його наукова діяльність здобула широке визнання. Він став професором Українського техніко-господарського інституту та Українського вільного університету, дійсним членом Наукового товариства ім. Т. Шевченка, членом редакційної колегії «Енциклопедії українознавства».
Подальша наукова діяльність Є. Гловінського була пов’язана з роботою в інституті вивчення СРСР (Мюнхен), де він працював старшим науковим співробітником, а з 1963 р. — заступником директора. Вченим-економістом опубліковано близько 50 наукових праць українською, російською, англійською, німецькою, французькою, іспанською, турецькою, арабською мовами. У цих роботах глибоко проаналізовано фінансові та інші проблеми розвитку народного господарства СРСР та УРСР. Він був одним з найвизначніших україно знавців.
Великий науковий інтерес становить його дослідження «Фінанси Української PCP у системі фінансів СРСР» (1955), в якому зібрано й проаналізовано матеріал про те, як прибутки державного бюджету України витрачаються на потреби інших регіонів Радянського Союзу.
Є. Гловінський досліджував вплив радянської фінансової політики на розвиток сільського господарства, кооперації, промисловості. У 1955 р. завершив фундаментальну працю «Фінанси Української PCP у 1939—1954 роках», яка залишилася в рукописі.
Вчений-економіст активно співпрацював у «Енциклопедії українознавства», редагував її економічний розділ, написав низку статей з економічної проблематики.
Помер у 1964 р.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ГЛОВІНСЬКИЙ Євген Видатний економіст і громадський діяч української діаспори

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок