Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> БОРЖКОВСЬКИЙ Валеріан Васильович Учений-етнограф, археолог, статистик, громадський діяч

БОРЖКОВСЬКИЙ Валеріан Васильович Учений-етнограф, археолог, статистик, громадський діяч

Назва:
БОРЖКОВСЬКИЙ Валеріан Васильович Учений-етнограф, археолог, статистик, громадський діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,19 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
БОРЖКОВСЬКИЙ Валеріан Васильович
Учений-етнограф, археолог, статистик, громадський діяч
Народився 1864 р. в м. Мізяків (нині село Калинівського району Вінницької області) в родині священика. Закінчив Шаргородське духовне училище, навчався в Кам’янець-Подільській духовній семінарії, однак 1882 р. за участь у діяльності нелегальної народницької організації «Подільська дружина» був виключений і взятий під нагляд поліції. Продовжив навчання в Одеській семінарії, проте «неблагонадійності» йому не забували. Заробляв репетиторством, працював у Філоксерній комісії в Бессарабії, оволодів землемірною справою. Проживав у Єнісейській губернії, в Галичині.
Повернувшись 1902 р. до Вінниці, працював у земських установах та громадських організаціях: був фундатором Старо-міського товариства садівництва, належав до складу різних комісій: шкільної, економічної, шляхової, з будівництва лікарні тощо.
Автор статей з етнографії, археології, історичного краєзнавства, економіки сільського господарства, що друкувались у
«Киевской старине», «Матеріалах до української етнології», «Экономической жизни Подолии» та інших виданнях. Предметом особливої уваги дослідника були соціально-побутові й культурні традиції й етнопсихологічні особливості. 1911 р. з’явилася його брошура «Старий Город».
1917 р. В. Боржковський брав активну участь у громадсько-політичному житті, був Вінницьким комісаром Тимчасового уряду.
Упродовж багатьох років підтримував дружні стосунки з М. Коцюбинським, з яким навчався у Шаргородському духовному училищі.
1919 р. був безпідставно заарештований і розстріляний.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: БОРЖКОВСЬКИЙ Валеріан Васильович Учений-етнограф, археолог, статистик, громадський діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок