Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Чженьнін Янг (Yang) за передбачення при вивченні так званих законів парності, яке призвело до важливих відкриттів у галузі елементарних частинок рік народження: 1922 р.

Нобелівський лауреат Чженьнін Янг (Yang) за передбачення при вивченні так званих законів парності, яке призвело до важливих відкриттів у галузі елементарних частинок рік народження: 1922 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Чженьнін Янг (Yang) за передбачення при вивченні так званих законів парності, яке призвело до важливих відкриттів у галузі елементарних частинок рік народження: 1922 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,00 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Чженьнін Янг (Yang)


за передбачення при вивченні так званих законів парності, яке призвело до важливих відкриттів у галузі елементарних частинок
рік народження: 1922 р.
Китайсько-американський фізик Чженьнін Янг народився 22 вересня 1922 р. в Хефеє (провінція Аньхой), був старшим з п’ятьох дітей Янг Кечуаня, професора математики, і його дружини Ло Менхуа. Янг закінчив університет у 1942 р., отримав ступінь бакалавра з фізики за працю з теорії груп і молекулярних спектрів. Від 1945 р. він навчався, а згодом працював викладачем фізики в Чиказькому університеті. Звання професора фізики отримав 1955 р. в Інституті фундаментальних досліджень у Принстоні (штат Нью-Джерсі). Залишався на цьому посту понад 11 років, згодом перейшов до університету штату Нью-Йорк в Стоуні-Брук, Лонг-Айленд, на посаду професора і директора Інституту теоретичної фізики. Саме в цей час Янг регулярно зустрічається з Цзундао Лі, щоб продовжити обговорення фізичних проблем, якими вони зацікавилися ще під час навчання в Чикаго. У травні 1956 р. вони звернули увагу на проблему, що стосувалася закону збереження парності. Ця проблема виникла у зв’язку з двома зовсім різними типами К-мезонів, нестабільних частинок, що спостерігаються серед інших фрагментів продуктів високоенергетичного бомбардування атомних ядер. Учені сподівалися, що ці дослідження приведуть до створення єдиної теорії поля, яка об’єднує чотири відомих види взаємодії - ідея, яка прямо пов’язана з іменем Альберта Ейнштейна. Нобелівською премією з фізики 1957 р. Янг і Лі були нагороджені «за передбачення при вивченні так званих законів парності, яке призвело до важливих відкриттів у галузі елементарних частинок». Основні наукові інтереси Янга зосереджені в галузі теорії поля й елементарних частинок, статистичної механіки (наука про атомне походження теплових явищ) та принципів симетрії. Новий принцип для опису взаємодії частинок і поля, запропонований 1954 р. спільно з Робертом Л. Міллсом, став основою для багатьох досліджень у галузі фундаментальної фізики, відомої як калібрувальна теорія. З 1971 р. щорічно учений відвідував Китайську Народну Республіку, прагнучи встановити взаєморозуміння між своєю батьківщиною і Сполученими Штатами. Чженьнін Янг одружився з Ту Чілі 1950 р.; у них двоє синів і донька. Перед від’їздом до США з Китаю у 1945 р. він вирішив вибрати собі ім’я, яке американцям було б легко вимовляти і став Франкліном, бо захоплювався Бенджаміном Франкліном. Американські друзі називали його Френком. Громадянином США він став 1964 р. Чженьнін Янг отримав почесні докторські ступені Принстонського, Міннесотського, Даремського університетів, а також деяких інститутів. Йому присуджено пам’ятну премію Альберта Ейнштейна Університету Єшиви (1957), медаль Румфорда Американської академії наук і мистецтв (1980). Він член американської Національної академії наук, Венесуельської академії наук та Американського фізичного товариства.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Чженьнін Янг (Yang) за передбачення при вивченні так званих законів парності, яке призвело до важливих відкриттів у галузі елементарних частинок рік народження: 1922 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок