Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Андрій Шептицький

Андрій Шептицький

Назва:
Андрій Шептицький
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,96 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План
1. Біографія Андрія Шептицького.
2. Політична діяльність Андрія Шептицького.
Література.


Андрій Шептицький народився 29 липня 1865 року в родовому маєтку графа Івана Шептицького в селі Прилибичах неподалік Явора на Львівщині. Його мати Софія була дочкою відомого письменника Олександра Фредра. Мала семеро синів, трьох з яких батько назвав на честь галицьких князів Романом, Левом і Юрієм.
Високоінтелегентним обдарованим зростав Роман, який з юних років відзначався богомільністю.
Початкову та середню освіту здобув удома та в гімназії Св. Анни у м. Кракові (Польща). Після закінчення 1883 гімназії деякий час перебував на військовій службі, але через хворобу змушений був її залиши-ти. Навчався на юрид. ф-ті Краківського та Вроцлавського ун-тів. 1888 здобув наук, ступінь доктора права. 1887 здійснив подорож в Україну та Росію, під час якої познайомився з філософом В. Соловйовим та істориком В. Антоновичем. 28.5.1888 вступив до монастиря отців василіян у Добромилі. У чернецтві прийняв ім'я Андрей. Зго-дом студіював філософію та теологію у Кракові. Після закінчення навчання отримав наук, ступені доктора теології та доктора філ. 22.8.1892 був ви-свячений на священика у Перемишлі, згодом -магістр новиків (молодих ченців) у Добромилі (1892-96), а з 20.6.1896 - ігумен монастиря Св. Онуфрія у Львові. Деякий час був проф. теології у Кристинополі (тепер м. Червоноград Львівської обл.).
1899 імп. Франц Иосиф І іменував Ш. станіславським єпископом, а папа римський Лев XIII затвер-див це рішення (хіротонія відбулася 17.9.1899). Після смерті митрополита Ю. Сас-Кубновського Ш. 1900 був номінований галицьким митропо-литом. Інтронізація відбулась 1901 у соборі Св. Юра у Львові. Ш., будучи депутатом Галицько-го сойму і чл. Палати панів австр. парламенту у Відні, відстоював інтереси укр. населення Галичи-ни. У січні 1906 Ш. очолював делегацію до імпера-тора Франца Иосифа І, яка поставила питання про надання українцям рівних прав з ін. народами Австро-Угорської монархії.
Ш. підтримував розвиток освітньо-культурного життя у західноукр. землях, чим сприяв пробу-дженню нац. свідомості укр. населення. 1901 підтри-мав Сецесію укр. студентів Львів, ун-ту. 1902 митрополит поставив питання про необхідність від-криття укр. гімназії у Станіславі (тепер Івано-Фран-ківськ), а 1910 на засіданні палати панів вимагав створення укр. ун-ту у Львові. Дбав про орг-цію фахо-вої підготовки молоді. З цією метою сприяв станов-ленню і розвитку хліборобської школи у с. Коршів та садівничої школи у с. Миловащі. Ш. сприяв і розвитку укр. культури. 1905 заснував церк. му-зей (згодом перейменовано у нац. музей ім. митро-полита А. Шептицького). Завдяки піклуванню Ш. у музеї зібрано одну з найбільших у Європі збірок іконопису. На кошти митрополита придбано бу-дівлю, в якій розмістилася художня школа О. Но-ваківського, а також майстерні М. Сосенка та О. Куриласа. Ш. надавав стипендії молодим укр. митцям для здобуття худож. освіти у кращих навч. закладах Європи. 1903 заснував Народну лічницю, яку 1930-38 перетворили на сучас. шпиталь. Ш. був ініціатором і засновником Зем. банку у Львові (1910), підтримував діяльність укр. культурно-про-світницьких т-в «Просвіта», «Рідна школа», «Сіль-ський господар».
Ш. приділяв постійну увагу організації та розвит-ку нац.-реліг. життя у західноукр. землях. З його допомогою велося будівництво духовної семінарії у Львові, засновано бібліотеку станіславської Капі-тули. 1901 заснував чин Св. Теодора Студита, 1913 запросив до Галичини чин Редемптористів, які прий-няли сх. обряд і створили свою гілку. Опікувався також жіночими згромадженнями Сестер: Пресвятої родини, студиток, милосердя, Св. Вікентія, Св. Ио-сифа, священномученика Йосафата. Скликав си-ноди та конференції єпископату греко-католицької церкви. Важливою була екуменічна та унійна діяльність Ш. У цих справах він двічі відвідав Росію (1907, 1912) та Білорусь. Заснував Рос. католиць-ку церкву. Створив апостольський вікаріат для вірних греко-католицької церкви у Боснії, 1908 на-правив туди для місійної діяльності ченців-студитів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Андрій Шептицький

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок