Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ПОЛТОРАЦЬКИЙ Марко Федорович Український співак, хоровий диригент, педагог, музичний діяч

ПОЛТОРАЦЬКИЙ Марко Федорович Український співак, хоровий диригент, педагог, музичний діяч

Назва:
ПОЛТОРАЦЬКИЙ Марко Федорович Український співак, хоровий диригент, педагог, музичний діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,01 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ПОЛТОРАЦЬКИЙ Марко Федорович
Український співак, хоровий диригент, педагог, музичний діяч
Народився 28 квітня 1729 р. в с. Сосниця (нині смт Чернігівської області). Початкову освіту здобув у латинській школі в Чернігові та духовній школі у Києві. Співав у церковних хорах. Як один із кращих був рекомендований графом О. Розумовським у Петербурзький придворний хор (1745).
1750 р. його було зараховано до італійської оперної трупи. Брав участь у виставах, зокрема виконав партію Атаманта в опері «Беллерофонт» Ф. Арайя. Був першим представником українсько-російської вокальної школи, який співав на оперній сцені разом зі славетними італійськими оперними артистами, не поступаючись їм у вокальній майстерності.
1753 р. — диригент придворного хору, відповідав за якісну підготовку, контролював навчання новоприбулих з нотної грамоти, хорового співу. З 1763 р. — директор придворної співацької капели, якою керував до кінця життя. Значну увагу приділяв музичний педагогіці, займався навчанням дітей. Серед його учнів — М. Березовський, Д. Бортнянський, К. Давидов. Водночас (1750—1770) був солістом італійської опери.
Удосконалював вокальну майстерність під час стажування в Італії у кращих педагогів, співпрацював з італійськими композиторами Дж. Сарті, Б. Галуппі. Є відомості про його власні музичні твори.
Помер 24 квітня 1795 р. в Петербурзі.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ПОЛТОРАЦЬКИЙ Марко Федорович Український співак, хоровий диригент, педагог, музичний діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок