Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Хартмут Міхел (Michel) за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1948 р.

Нобелівський лауреат Хартмут Міхел (Michel) за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1948 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Хартмут Міхел (Michel) за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1948 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,33 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Хартмут Міхел (Michel)


за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції
рік народження: 1948 р.
Німецький біохімік Х.Міхел народився 18 листопада 1948 р. в містечку Людвігсбург в сім’ї деревообробника. Ще навчаючись у школі, Х.Міхел виявив інтерес до фізики, хімії та біології. 1974 р. Х.Міхел закінчив біохімічний факультет Тюбінгенського університету й залишився працювати в лабораторії Д.Йостерхельда, який відкрив мембранний білок бактеріородопсину в галобактерії та припустив, що він здійснює протонове перенесення до клітини. Галобактерія синтезує пігмент ретинал, який відіграє основну роль для зору. Ретинал та бактеріородопсин поглинають світло й здійснюють перенесення протонів до клітини. 1975 р. Х.Міхел разом з Д.Іостерхельдом переїздить до Вюрцбурзького університету та продовжує дослідження бактеріородопсину, яке є темою його докторської дисертації, яку він захищає 1977 р. Після спеціалізації в Кембриджі з курсу електронної мікроскопії Х.Міхел вперше у 1979 р. спостерігає третинну структуру бактеріородопсину. З 1982 р. Х.Міхел працює разом з Р.Губером у відділі рентгеноструктурного аналізу інституту біохімії М.Планка в Мартінсриді, де Д.Іостерхельд став директором. Х.Міхел відкриває новий спосіб виділення кристалів мембранних білків і у 1981 р. одержує перші кристали з центру фотосинтетичної реакції пурпурової бактерії. 1982 р. Х.Міхел починає дослідження цих кристалів, використовуючи рентгенівський структурний аналіз. До нього приєднуються Й.Дайзенхофер та японський дослідник Куніо Мікі з відділу Губера. Після попередніх досліджень пептидних ланцюгів мембранних білків Й.Дайзенхофера та серії обчислень у 1987 р. учені встановлюють третинну структуру мембранних білків пурпурової бактерії. Того ж року Х.Міхел став директором Інституту біофізики Макса Планка в Франкфурті-на-Майні. 1988 р. Х.Міхелу, Й.Дайзенхоферу та Р.Губеру була присуджена Нобелівська премія «за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Хартмут Міхел (Michel) за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1948 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок