Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Роберт Фьорчготт (Furchgott) за встановлення функціональної ролі оксиду азоту (NO) в роботі серцево-судинної системи, зокрема, у розширенні кровоносних судин. рік народження: 1916 р.

Нобелівський лауреат Роберт Фьорчготт (Furchgott) за встановлення функціональної ролі оксиду азоту (NO) в роботі серцево-судинної системи, зокрема, у розширенні кровоносних судин. рік народження: 1916 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Роберт Фьорчготт (Furchgott) за встановлення функціональної ролі оксиду азоту (NO) в роботі серцево-судинної системи, зокрема, у розширенні кровоносних судин. рік народження: 1916 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Роберт Фьорчготт (Furchgott)


за встановлення функціональної ролі оксиду азоту (NO) в роботі серцево-судинної системи, зокрема, у розширенні кровоносних судин.
рік народження: 1916 р.
Американський біохімік Р.Фьорчготт народився 4 червня 1916 р. у Чарлстоні (штат Південна Кароліна, США). З перших років навчання у школі, яку він закінчив 1933 р., Роберт прагнув стати ученим. 1937 р. він закінчує Університет штату Південна Кароліна і починає роботу над докторською дисертацією, темою якої обирає червоні кров’яні тільця. 1940 р. він одержав докторський ступінь з біохімії у Північно-західному університеті. Впродовж 1949-1956 рр. Р.Фьорчготт проводить у фармакологічному відділенні Вашингтонського університету, де вивчає методи ензимології, спектро- та флюорометрії у кількісному аналізі важливих ензимів, субстратів та продуктів в мінімальних кількостях. 1953 р. він видає свою дипломну роботу «Реакції смуг аорти кроля на епінефрин, ізопротеренол, нітрит натрію та інші медичні препарати». Від 1956 до 1988 рр. він – професор відділення фармакології в Університеті штату Нью-Йорк. 1980 р. Фьорчготт відкриває так названий «ендотеліальний чинник релаксації судин». Цей короткотерміновий чинник одержували з ендотелію ізольованих кровоносних судин після введення в інкубаційне середовище біологічно активних речовин, викликаючи послаблення гладких м’язів судин. Від 1988 р. Фьорчготт – ад’юнкт-професор відділення фармакології Університету Майамі. Наприкінці 70-х і на початку 80-х років Л.Ігнарро у співпраці з Ф.Мьюредом з'ясували, що розслаблювальна дія оксиду азоту на кровоносні судини та здатність до гальмування агрегації тромбоцитів, пов’язана саме з активацією гуанілатциклази. Цей результат дав можливість зрозуміти механізми гіпотензивної, спазмолітичної, а також протитромбозної дії різноманітних нітрозо- та нітросполук (зокрема, нітрогліцерину), здатних продукувати в організмі людини і тварини оксид азоту. Королівська шведська академія присудила Нобелівську премію з фізіології і медицини 1998 р. Роберту Фьорчготту за встановлення функціональної ролі оксиду азоту (NO) в роботі серцево-судинної системи, зокрема, у розширенні кровоносних судин. Його заслуга полягає у тому, що базові дослідження забезпечили зародження нової галузі – біології оксиду азоту. Особливий інтерес представляє можливість оксиду азоту експресувати синтез низки найважливіших білків та ферментів як на рівні транскрипції, так і на рівні трансляції. Зараз Роберт Фьорчготт – почесний професор відділення фармакології у Центрі охорони здоров’я при Університеті штату Нью-Йорк.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Роберт Фьорчготт (Furchgott) за встановлення функціональної ролі оксиду азоту (NO) в роботі серцево-судинної системи, зокрема, у розширенні кровоносних судин. рік народження: 1916 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок