Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Мюроп Сам'юел Скоулз (Scholes) за розробку нового методу визначення вартості «вторинних»(похідних) паперів рік народження: 1941 р.

Нобелівський лауреат Мюроп Сам'юел Скоулз (Scholes) за розробку нового методу визначення вартості «вторинних»(похідних) паперів рік народження: 1941 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Мюроп Сам'юел Скоулз (Scholes) за розробку нового методу визначення вартості «вторинних»(похідних) паперів рік народження: 1941 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Мюроп Сам'юел Скоулз (Scholes)


за розробку нового методу визначення вартості «вторинних»(похідних) паперів
рік народження: 1941 р.
Канадський економіст М.Скоулз народився 1 липня 1941 р. у Тіммінсі (провінція Онтаріо). Його батько був стоматологом, мати мала мережу невеличких магазинів, завдяки чому хлопець з раннього віку цікавився економікою. 1962 р. він успішно закінчує університет Мак-Мастера у Гамілтоні і програмістом починає власний трудовий шлях. Працював практично цілодобово, але вирішив продовжити навчання в аспірантурі Чиказького університету. Під час роботи над докторською дисертацією Скоулз досліджує ціноутворення фінансових активів, арбітражні операції на різних біржах, прагне визначити форми кривої попиту в торгівлі цінними паперами. 1968 р. Скоулз захищає докторську дисертацію і стає асистентом професора фінансів у Слоан-школі менеджменту Массачусетського технологічного інституту. Перші наукові праці «Ринок цінних паперів: заміщення за цінового тиску й ефекти інформування про ціни на акції» (1972), у співавторстві – «Зв’язок між зумовленим ризиком та обліком обмежених рівнів ризику» у співавторстві (1970), та «Оцінка опціонних контрактів і тест ринкової ефективності» (1972). У Чиказькому університеті учений поглиблює свої дослідження, які побачили світ у цілому ряді наукових праць. Основні досягнення в економічній науці М.Скоулз спільно з Ф.Блеком полягають у тому, що вони розробили метод визначення вартості опціону, що не потребує використання конкретної премії за ризик. Ця ідея відтворена в формулі, яку автори обгрунтували у праці «Утворення цін на опціони і пасиви корпорації» (1973). 1983 р. М.Скоулза запрошують на посаду професора Стенфордського університету. Далі він працює консультантов відомого інвестиційного банку «Solomon Bujthers», 1994 р. створює хедж-фонд «Long Term Capital Manegement» LTCM і стає його президентом. За кілька років фонд стає одним з найбільших у світі, але 1998 р. він опинився на межі банкрутства. Величезних збитків зазнали усі акціонери банку і серед них – власне Скоулз. Ситуація з фондом свідчить, що на шляху від теоретичних ідей до жорстоких реалій практики навіть великі учені не застраховані від поразок. Спільно з Ф.Блеком М.Скоулз провів ряд досліджень з природи «фінансових ризиків». Нобелівську премію з економіки 1997 р. йому було присуджено «за розробку нового методу визначення вартості «вторинних»(похідних) паперів».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Мюроп Сам'юел Скоулз (Scholes) за розробку нового методу визначення вартості «вторинних»(похідних) паперів рік народження: 1941 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок