Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Гарольд Крото (Harold W.Kroto) за відкриття фулеренів рік народження: 1939 р.

Нобелівський лауреат Гарольд Крото (Harold W.Kroto) за відкриття фулеренів рік народження: 1939 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Гарольд Крото (Harold W.Kroto) за відкриття фулеренів рік народження: 1939 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,47 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Гарольд Крото (Harold W.Kroto)


за відкриття фулеренів
рік народження: 1939 р.
Британський хімік Г.Крото народився 7 жовтня 1939 р. у Вісбекі (графство Кембриджшир). У старших класах школи він захоплювався вивченням математики, фізики та хімії, особливо органічної. Ступінь бакалавра наук (1958-1961), а потім докторський ступінь (1961-1964) він отримав у Шеффілдському університеті (Велика Британія). Тема його докторської дисертації «Спектроскопія вільних радикалів, породжених фотолізом вибуху». 1964 р. він працював у Національній дослідницькій раді в Оттаві (Канада), а наступного року перейшов до лабораторії Костейна, де провадив дослідження з мікрохвильової спектроскопії, зокрема з обертального спектра. 1967 р. він починає працювати в Університеті графства Суссекс (Брайтон, Велика Британія) над теоретичними обчисленнями електронних взаємодій малих молекул та радикалів. Професором хімії Г.Крото став 1985 р., з 1991 р. він – професор-дослідник Лондонського королівського товариства. Одружений, має двох синів. На початку 80-х років в університеті графства Суссекс він вивчав кластерізацію атомів вуглецю. Тоді його група вперше отримала вуглецеві ланцюги із семи атомів. Пізніше він визначив сліди молекули із дев’яти атомів вуглецю в оптичному спектрі міжзоряного пилу. Це була найдовша молекула, будь-коли знайдена у космосі. Крото, Смоллі та Керл, розпочавши свій вирішальний експеримент 1 вересня 1985 р. за участі дипломників Д.Хесса і Ш.О’Брайєна, за 11 днів відкрили, що кластери з атомів вуглецю, утворені в процесі зіткнень, не розподілилися за розмірами випадково, а об’єдналися в структури з парним числом (переважно 60, меншою мірою – 70). Нобелівську премію з хімії 1996 р. було присуджено Г.Крото спільно з Р.Керлом та Р.Смоллі «за відкриття фулеренів». Для широкого загалу учених таке рішення було заслуженою оцінкою видатного відкриття ХХ ст.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Гарольд Крото (Harold W.Kroto) за відкриття фулеренів рік народження: 1939 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок