Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> СРЕБНИЦЬКИЙ Іван Панасович Український історик, педагог

СРЕБНИЦЬКИЙ Іван Панасович Український історик, педагог

Назва:
СРЕБНИЦЬКИЙ Іван Панасович Український історик, педагог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,42 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
СРЕБНИЦЬКИЙ Іван Панасович
Український історик, педагог
Народився 23 червня 1850 р. у дворянській сім’ї. У1868 р. _ закінчив із золотою медаллю Полтавську гімназію і вступив до Київського університету на історико-філологічний факультет, відділення слов’яно-російської філології.
У1872 р. закінчив університет із званням кандидата слов’яно-російської філології і рада університету затвердила його стипендіатом для підготовки до здобуття професорського звання на кафедрі російської історії. У 1873 р. дістав запрошення викладати історію в Ніжинському юридичному ліцеї. Пропозицію було прийнято. Однак у 1875 р. ліцей закрили і на його базі створили Історико-філологічний інститут кн. Безбородька.
Учений залишив Ніжин і певний час працював у Чернігівській гімназії. У 1876 р. був переведений до Ніжинської гімназії, у якій викладав історію та географію, а в 1877 р. — до Ніжинського історико-філологічного інституту. У серпні 1877 р. брав участь у роботі Археологічного з’їзду, на якому виступив із доповіддю «Сліди церковних братств у Східній Малоросії».
З 1883 р. у зв’язку з відкриттям в інституті історичного відділення І. Сребницький працював наставником — керівником студентів з історії та географії.
Виявляв глибокий інтерес до історії та освіти України. Написав 20 біографічних нарисів про педагогів і випускників Ніжинської вищої школи для книжки «Гимназия высших наук и лицей князя Безбородко» (1881), яку підготував М. Гербель.
Особливий інтерес учений виявив до спадщини М. Гоголя, брав активну участь у підготовці до відкриття в 1881 р. першого пам’ятника письменникові в Ніжині, опублікував кілька праць про його життя і творчість, ввів у науковий обіг нові документи про письменника.
І. Сребницький брав активну участь у роботі історико-філологічного товариства при Ніжинському інституті (1894). Його дослідження «К биографии Георгия Конисского» стало помітним внеском у літературознавство. Значний інтерес викликала розвідка вченого «Пушкин и русская история».
I. Сребницький продовжував дослідження з історії освіти в Україні, написав «Очерки из истории лицея кн. Безбородко» (1895).
Помер 22 жовтня 1903 р. в Ніжині.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: СРЕБНИЦЬКИЙ Іван Панасович Український історик, педагог

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок